A10 7870K Tabanlı Sistem Toplama

FR1T0Z

Hectopat
Daha fazla  
Ben Technopat'ın topladığı Mini PC'yi birkaç upgrade ile Home Theater - 720p oyun sistemi yapmak istiyorum. Ama şöyle bir şey oldu. Sizce ne yapabilirim? Bu haliyle 2100 TL civarı.

Sistem bu. İleride ekran kartı ile upgrade etmek istesem güç kaynağı yeterli olur mu?
Bir de sadece işletim sistemini kurmak için 120GB SSD aldım. Oyunlarım 1 TB'lık HDD'de, sıkıntı olur mu?

Skylake sistem daha güncel olacaktır.İsterseniz birde SSD ekleyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    28,4 KB · Görüntüleme: 489
Bu bütçe ile APU toplarsan parana yazık edersin. Skylake toplamak daha mantıklı fakat mini sistem alternatifi olarak nasıl bir şey toplanır bilemiyorum. Bunu araştıracağım.

Edit: Senin için biraz bakındım ve şöyle bir sistem yaptım. Umarım bir hata yoktur ve olmuştur. :D
Kasayı beğendiğin başka bir model varsa göz zevkine göre değiştirebilirsin. Her PSU'nun ITX kasaya sığıp sığmayacağını bilmediğim için önermedim. Onu seçeceğin kasa ile beraber belirlersin. (y)

upload_2016-2-23_17-46-13.png

Son düzenleme:
Bu bütçe ile APU toplarsan parana yazık edersin. Skylake toplamak daha mantıklı fakat mini sistem alternatifi olarak nasıl bir şey toplanır bilemiyorum. Bunu araştıracağım.

Edit: Senin için biraz bakındım ve şöyle bir sistem yaptım. Umarım bir hata yoktur ve olmuştur. :D
Kasayı beğendiğin başka bir model varsa göz zevkine göre değiştirebilirsin. Her PSU'nun ITX kasaya sığıp sığmayacağını bilmediğim için önermedim. Onu seçeceğin kasa ile beraber belirlersin. (y)

Eki Görüntüle 143463
Dotum haklısın ama Ben apu için upgrade düşündüm ileride sonuçta mini itx bi ekran kartı takarsam bi süre daha idae eder diye düşünüyorum. Birde stok soğutucu Miini*itx i soğuturmuki acaba?

Edit: Topladığın sitenin ismini söyleyebilirmisin.

Ben Technopat'ın topladığı Mini PC'yi birkaç upgrade ile Home Theater - 720p oyun sistemi yapmak istiyorum. Ama şöyle bir şey oldu. Sizce ne yapabilirim? Bu haliyle 2100 TL civarı.

Sistem bu. İleride ekran kartı ile upgrade etmek istesem güç kaynağı yeterli olur mu?
Bir de sadece işletim sistemini kurmak için 120GB SSD aldım. Oyunlarım 1 TB'lık HDD'de, sıkıntı olur mu?

Sıvı soğutmayı CM Elite 110 kasanın işlemci fan boyutu 76mm olduğu için seçtiyseniz eğer Thermaltake Core V1 kasayı öneririm. Aslında ben de Mini PC Toplama Rehberinde birkaç değişiklik yaparak geçen hafta sistem topladım. Sistem şu şekilde;

Thermaltake Core V1 Kasa
Thermaltake Smartpower 80+ Bronze 550W Güç Kaynağı
Msi a88xi ac Anakart
Amd A10-7870k Apu
Kingston Hyperx 8GB (2x4GB) DDR3 2400Mhz CL11 Ram
Kingston Hyperx Fury 120GB SSD
Akasa Venom Pico (600-3000 Rpm arası otomatik devir ayarlı) PWM Fan Soğutucu

Maliyeti 1.650 TL. Elimde HD filmler için Seagate Baracuda 5900 Rpm 2 TB HDD olduğu için sistemde sadece SSD var.

Sıvı soğutmayı CM Elite 110 kasanın işlemci fan boyutu 76mm olduğu için seçtiyseniz eğer Thermaltake Core V1 kasayı öneririm. Aslında ben de Mini PC Toplama Rehberinde birkaç değişiklik yaparak geçen hafta sistem topladım. Sistem şu şekilde;

Thermaltake Core V1 Kasa
Thermaltake Smartpower 80+ Bronze 550W Güç Kaynağı
Msi a88xi ac Anakart
Amd A10-7870k Apu
Kingston Hyperx 8GB (2x4GB) DDR3 2400Mhz CL11 Ram
Kingston Hyperx Fury 120GB SSD
Akasa Venom Pico (600-3000 Rpm arası otomatik devir ayarlı) PWM Fan Soğutucu

Maliyeti 1.650 TL. Elimde HD filmler için Seagate Baracuda 5900 Rpm 2 TB HDD olduğu için sistemde sadece SSD var.
Haklısın dostum ama bu sistemdeki psu modüler ve de zamanında bu sistem gibisini 1400 e alırken dolar kur farkı felan 2100 oldu . 2100 liraya 1000$ lık sistem yerine 700$ sistem akıl alır gibi değil.

Dotum haklısın ama Ben apu için upgrade düşündüm ileride sonuçta mini itx bi ekran kartı takarsam bi süre daha idae eder diye düşünüyorum. Birde stok soğutucu Miini*itx i soğuturmuki acaba?

Edit: Topladığın sitenin ismini söyleyebilirmisin.

Topladığım site Sinerji Bilgisayar - Sistem Tavsiyeleri - PC Toplama - OEM - Ekran Kartı.
Dostum her durumda benim önerdiğim sistem daha performanslı ve daha ileriye dönüktür. Gelecekte Skylake sistemi upgrade etmek APU'yu upgrade etmekten daha kolaydır. Hem DDR4 farkı var.

Topladığım site Sinerji Bilgisayar - Sistem Tavsiyeleri - PC Toplama - OEM - Ekran Kartı.
Dostum her durumda benim önerdiğim sistem daha performanslı ve daha ileriye dönüktür. Gelecekte Skylake sistemi upgrade etmek APU'yu upgrade etmekten daha kolaydır. Hem DDR4 farkı var.
Dostum senin dediğin gibi yaptım ve isteklerim doğrultusunda ortaya böyle birşey çıktı bütçemi hafif aşıyor ama rami şimdilik single alıp ve de su soğutmayı biraz erteleyerek alabilirim bence sen ne dersin birde +200 tl psu var onuda Xigmatek TAURO 80Plus Bronze 500W Moduler Flat Kablolu Power Supply almayı düşünüyorum fikirleriniz benim için önemli.
Birde dediğin gibi ilerde bi i5 6600-6500 ve de daha iyi bi ekran kartı alarak upgrade edilebilir gibi.

+ Olarak başka önereceğin ekran kartı varmı ?

Dosya Ekleri

• dd.jpg
    dd.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 302
@FR1T0Z Recep Bey Mini Pc Toplama Rehberinde anakarta 200 TL demişti şu an ortalama 350 TL. Hem doların hem de vergi oranlarının artması maalesef bize böyle yansıyor :)

Sanırım Skylake sistem toplamaya karar verdiniz ancak yine de yazayım. Sisteminizde 1 SSD, 1 HDD olacaksa Thermaltake Core V1 kasayı öneririm. Bana göre CM Elite 110'dan tek kötü yanı 2 disk takılabilmesi. Mini itx kasalarda modüler PSU elzem olsa da bu kasada fark etmiyor. PSU yeri ayrı bölüm olduğu için fazla kablolar çok güzel gizlenip sabitleniyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı