A10 7890K ve 1050 Ti oyun performansı

KremlinFedaisi

Hectopat
Merhabalar,

konuya girmeden önce bu sistemi bizzat kullandığımı diyeyim. Yani yok dayımdan duydum darboğaz yapıyormuş diyenlerden değilim. Kasasından monitörüne kadar resimlere ekledim isteyen olursa kasanın içini de çeker atarım. Önce sistemi yazayım.
  • İşletim sistemi Windows 10
  • İşlemci AMD A10 7890K
  • Anakart: MSI A68HM E33 Revizyon 2
  • Ekran kartı Asus Strix Gaming 1050 Ti (çift fanlı)
  • RAM'ler Dual Channel 2x4 1600MHz Kingston HyperX toplam 8 GB
  • Sandisk SSD 240 GB
  • Seagate HDD 300 GB
  • İşlemci soğutucusu stok değil Xigmatek TYR SD964B modeli
  • Power Xigmatek 600W
  • Kasa Eerecool Black Edition oyuncu kasası (SSD yeri var)
Atladığım bir şey yok sanırım. Varsa belirtin ekleyeyim. Sistem bu. Gelelim oyun performansına en popüler oyun şu sıralar sevmesem de aldım denedim. PUBG orta ayarlarda 45-50 FPS atlama yok. Ultrada oynanmayacak kadar kötü. GTA 5'te hiç sorun yok akıcı şekilde sıfır kasma donma takılma 1080P'de rahat oynuyorsunuz oyun listemi hesap goruntulerını attım. Belki inanmayanlar olur diye saatlerce PUBG oynadım hani detaylı zorlayayım dedim bana mısın demedi bir kere bile. Tek atlama olmadı. Bilgisayarım baştan sona OC yapılmış durumda.

Oyunlar orijinal ve Multiplayer oyunlarda online modda yığılmalar olsa bile kasmıyor ve günümüzde 7890K alacaklara şunu diyorum i3'e kafa tutar! i3 bilgisayarım da var şimdi hadi be oradan diyenler olacak. AMD biraz kurcalayınca size sunduğu performans şaşırtıyor yapılması gereken tek şey kasmasın diyorsanız BIOS'tan OC yapmak. İşlemci MHz RAM frekansı vs. tabi hepsinden önce BIOS'u güncelleyin. Ayrıca ekran kartının ayarlarına dokunmayın yani Asus Tweak falan kurcalamayın ekran kartı zaten işlemciye göre fazla oynayacağınız yer ekran kartı değil işlemci.

Sistem 1.jpgSistem 2.jpgsistem 3.jpgsistem 4.jpgsistem 5.jpgsistem 8.jpgsistem 6.jpgSistem 1.jpgSistem 2.jpgsistem 3.jpgsistem 4.jpgsistem 5.jpgsistem 8.jpgsistem 6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı