A10-7890K vs G3258, R7 250 Sistem?

Bthn07

Kilopat
Daha fazla  
Monitor dahil (21.5 aoc düşünüyorum) 1600 lira bütçeyle yüksek fps'de lol ve cs go medium ayarlarda da oynatırsa gta 5 için bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ancak apu A10 7890k sistemle mi yoksa intel g3258 ve r7 250 ekran kartı ile mi daha iyi performans alırım karar veremedim. Siz hangisini önerirsiniz ?

A10-7890K parasının hakkını vermiyor. Benim düşüncem genel itibariyle APU parasının karşılığını vermiyor. Diğer seçenekler daha mantıklı. 3258'e birde soğutucu alip OC yaparsınız mis gibi olur.

Ayrıca küçük bir farka 250x alırsanız çok daha karlı çıkarsınız.

A10-7890K parasının hakkını vermiyor. Benim düşüncem genel itibariyle APU parasının karşılığını vermiyor. Diğer seçenekler daha mantıklı. 3258'e birde soğutucu alip OC yaparsınız mis gibi olur.

Ayrıca küçük bir farka 250x alırsanız çok daha karlı çıkarsınız.
Hocam 250x i hiçbir sitede bulamadım r7 250 olarak geçiyor sadece.3258 için önerebilceğiniz bir soğutucu varmı birde monitor konusunda kararsız kaldım 330-400 lira arası hangi markayı tercih etmeliyim ?

LG tercih etmeyin derim. AOC olabilir. Bu konuda iyi araştırmanız gerekecektir, piyasada çok ürün var. Monitör işinden panelinden anlamadığım için bir şey diyemeyeceğim.

İşlemci soğutucu olarak technopat'ın 3258'kullandığı soğutucu veya THERMALTAKE CONTAC16 775/1155/1156&AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU olabilir.

250x sanırsam üretilmiyor artık. O zaman 250 alın ve aşağısına kesinlikle düşmeyin. R7 240 parasına değmiyor işin içine R7 250 girince.

LG tercih etmeyin derim. AOC olabilir. Bu konuda iyi araştırmanız gerekecektir, piyasada çok ürün var. Monitör işinden panelinden anlamadığım için bir şey diyemeyeceğim.

İşlemci soğutucu olarak technopat'ın 3258'kullandığı soğutucu veya THERMALTAKE CONTAC16 775/1155/1156&AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU olabilir.

250x sanırsam üretilmiyor artık. O zaman 250 alın ve aşağısına kesinlikle düşmeyin. R7 240 parasına değmiyor işin içine R7 250 girince.
Anladım son olarak bu işlemciye overclock işini pek bilmiyorum technopatın bellekler için biostan yaptığı mhz arttırma işini inceledim ancak bu işlemciye overclock daha farklı bi olay heralde netten videolu anlatımlarla felan yapabilirmiyim kendim ?

Yaparsın yaparsın. İşlemci çok göze sokuldu bir sürü incelemesi mevcut. Farklı hızlarıda görürsün böylelikle.

G3258, A10-7890K nın yanından geçemez. Nasıl öneriyorsunuz anlamıyorum doğrusu.

Ayrıca 7890K içerisinde zaten R7 GPU mevcut. Bence harici bir ekran kartı alacaksanız paranızı R7 250 ile harcamayın. Kenara koyun, biriktirin ya da bileşenlerden birine ayırın. Mesela, daha iyi bir ssd veya daha güçlü bir güç kaynağı alabilirsiniz. Bence güç kaynağını yüksek alın, hem ileriye yatırım olmuş olur. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı