A101 vs BİM vs ŞOK

Sizce?

• Oy verenlerin toplamı
    100
Emin misiniz bana ŞOK gibi geldi ayrıca arkadaş yukarıda yazmış ŞOK diye.

Pardon hocam Amigo yerine Party yazmışım.(n)

Şöyle oldu istediğim cips en üst rafta idi ben şunu yaptım en alttaki rafa bastım bir ayağımı en alttakine diğerini ikincisine basarken tuttuğum raf yerinden çıktı ve dengemi kaybederek düştüm hem raf hem cipsler kafama düştü. Biraz çılgın olabilirim ama cips için her şeyi yaparım.:D O ana kadar artık almıyorum.

BİM Aile, A101 BİM alternatifi, Şok ise daha çok eğlence amaçlıdır benim için.

Annem eve bir şeyler istediğinde BİM, BİM stoklarında yoksa A101 Bakılır, ŞOK ise abur cubur, eğlence amaçlı alışveriş yaptığımda tercihimdir.

A101'i hiç sevmeyiz daha dün ki olayı anlatıyım.
Babaannem un almaya gitmiş. Babaannem yaşlı diye yırtık unu bantlayıp vermişler. Babaannem sormuş ''bu yırtık mı?'' hayır demişler. Sonra bizde börek yaptık yedik :mutlu:
Sonra bir çorba alana bir çorba bedava diye kocam afişi asmışlar bizde girdik aldık. Kasadan geçirince fazla gözüktü fiyat sorduk. Verdikleri cevap çok güldürdü :ROFL::ROFL::ROFL:
İnternet olmadığı için bedava geçmiyormuşmuşmuş...
Sonra tekrar aynı şey. Keçi peynirinde indirim var diye girdik aldık geçti kasadan. Sonra yine internet yokmuş. Annemde aldı :(
Edit: kampanya tarihi içinde aldık biz bunları.

Burada üçü yan yana. İşten eve gelirken üçüne de giriyorum sırayla. :D
A101'de daha entel-dantel şeyler bulunuyor. Yarım-yağlı süt, salata sos, ceviz ezmesi...vs. Tarihinin geçmesine 1-2 gün kalan malları kasanın yanına koyup indirime sokuyorlar.
ŞOK tarihi geçmek üzere olan malları raflarda öne koyuyor, taze malları arkalara itekliyor. Ben de hep rafın arkasından alıyorum. :D %100 meyve suyu ŞOK'ta var bir tek.
Bim'in ekmekleri güzel. Malları doğrudan kolilerden alıyor olmak alışverişe sevecenlik katıyor. :p

Hepsinden nefret ediyorum. Şimdi evimim dibine açıldı. A101'in kendi ürünlerini getiren kamyon az daha anayol trafiğini kilitliyordu. Sabah 7'de saat 11'e kadar yolu kapattı ve trafiği kilitledi. Bu sorun her hafta yaşanırsa korna sesinden evi satacağım. Benim anlamadığım gerçekten 50-60 metre sonra yine hemen yan sokakta hatta ve hatta onun hemen 100 metre ilerisinde bile var. Açılalı 2 hafta oldu ve doğru düzgün gelen gideni görmedim. Sırf çok şubemiz var demek için açtıklarını düşünüyorum. Köylerde bile hepsinde 2-3 tane var. Nerede küçük esnaf ? Umarım iflas ederler ve sadece gereken yerlerde kalırlar.

Geri
Yukarı