A2 ehliyet için tavsiyeler

Hayır ben yanlış anlamışım MT-07 ile eğitim ve sınav yapıyorlarmış bulunduğum kurs. Bana verebileceğiniz ufak püf noktalar var mı bu motor hakkında.
Hocam A2 ehliyet alıyorsanız MT-07 ile eğitim alabileceğinizi sanmıyorum. MT-07 ile A ehliyet eğitimi verilmekte. A2 ehliyet için dediğim gibi genel de 150-250 CC arası eski çinlileri kullanmakta sürücü kursları. MT-07 ile püf noktası vermem gerekirse; aşırı torklu bir motosiklet olduğu için ve daha önce motosiklet tecrübenizde olmadığı için gaz açarken dikkatli olmanızı öneririm. Ani gaz açmaktan çekinmelisiniz ancak genel de sürücü kursları gaz kolunu kısarak, kursiyerlerin yüksek hızlara çıkmasını engellemekte. Ayrıca A1 ve A2 ehliyet motosikletleriyle sekiz çizmek daha kolayken MT-07 ile daha dikkatli olmalısınız. En önemli vereceğim tavsiye ise ne olursa olsun ekipmansız eğitimlere katılmayın. Tecrübeniz olmadığı için düşebilirsiniz ayrıca sadece eğitim de değil güzergah üzerinde de başınıza bir olay gelebilir bu yüzden ekipmanınızın tam olmasına özen gösterin. Eğer ekipmanınız yoksa ve kursunuz da size sağlamıyorsa kesinlikle ve kesinlikle kendiniz ekipmanları temin etmeden eğitime katılmayın. Hayati olarak kask; omuz, dirsek ve sırt korumalı mont; eldiven ve dizlikleriniz kesinlikle bulunmalı.

Hocam A2 ehliyet alıyorsanız MT-07 ile eğitim alabileceğinizi sanmıyorum. MT-07 ile a ehliyet eğitimi verilmekte. A2 ehliyet için dediğim gibi genel de 150-250 CC arası eski çinlileri kullanmakta sürücü kursları. MT-07 ile püf noktası vermem gerekirse; aşırı torklu bir motosiklet olduğu için ve daha önce motosiklet tecrübenizde olmadığı için gaz açarken dikkatli olmanızı öneririm. Ani gaz açmaktan çekinmelisiniz ancak genel de sürücü kursları gaz kolunu kısarak, kursiyerlerin yüksek hızlara çıkmasını engellemekte. Ayrıca A1 ve A2 ehliyet motosikletleriyle sekiz çizmek daha kolayken MT-07 ile daha dikkatli olmalısınız. En önemli vereceğim tavsiye ise ne olursa olsun ekipmansız eğitimlere katılmayın. Tecrübeniz olmadığı için düşebilirsiniz ayrıca sadece eğitim de değil güzergah üzerinde de başınıza bir olay gelebilir bu yüzden ekipmanınızın tam olmasına özen gösterin. Eğer ekipmanınız yoksa ve kursunuz da size sağlamıyorsa kesinlikle ve kesinlikle kendiniz ekipmanları temin etmeden eğitime katılmayın. Hayati olarak kask; omuz, dirsek ve sırt korumalı mont; eldiven ve dizlikleriniz kesinlikle bulunmalı.

Hocam ekipmanlarım mevcut sadece kaskım yok biraz inceledim kursu ve bizzat gidip konuştum MT-07 ile öğrettiklerini ve sınava MT-07 ile gireceğimi söylediler başka kursların da videosunu izledim bulunduğum çevredeki tüm kurslar MT-07 ile öğretiyor.

Hocam ekipmanlarım mevcut sadece kaskım yok biraz inceledim kursu ve bizzat gidip konuştum MT-07 ile öğrettiklerini ve sınava MT-07 ile gireceğimi söylediler başka kursların da videosunu izledim bulunduğum çevredeki tüm kurslar MT-07 ile öğretiyor.
Şaşırdım açıkcası hocam. İzlediğim bütün videolar, kendi kursum ve yaşadığım yerde bulunan tüm kurslar MT-07'yi sadece A ehliyeti için kullanmaktaydı. Ayrıca sınavınızda başarılar dilerim. Tekeriniz her zaman düz bassın.

Şaşırdım açıkçası hocam. İzlediğim bütün videolar, kendi kursum ve yaşadığım yerde bulunan tüm kurslar MT-07'yi sadece a ehliyeti için kullanmaktaydı. Ayrıca sınavınızda başarılar dilerim. Tekeriniz her zaman düz bassın.

Teşekkür ederim açıkçası bende şaşkınım bu kadar yüksek torklu bir motor vermelerinin sebebi ne acaba oldukça ağır bir motor sekiz çizmede afallayacağımı düşünüyorum ama 2 vites debriyaj ile çok rahat gidebiliyormuş.

Teşekkür ederim açıkçası bende şaşkınım bu kadar yüksek torklu bir motor vermelerinin sebebi ne acaba oldukça ağır bir motor sekiz çizmede afallayacağımı düşünüyorum ama 2 vites debriyaj ile çok rahat gidebiliyormuş.
Hocam A1 ve A2 motosikletleri ile vites iki yarım debriyaj yapınca rölanti de kendisi çiziyor sekizi ancak MT-07 daha ağır, hantal olduğu için sekizi çizmek diğer sınıf motosikletlerine göre çok daha zor. Ayrıca diğer motosikletler güçsüz olduğu için vites 2 de gaz verince aşırı bir tepki vermemekte. İş MT-07'ye gelince durum böyle değil. Torku ve gaz tepkisi yüksek olan bir motosiklet olduğu için vites iki de A1 veya A2 motosikletlerine göre çok daha ciddi tepkiler vermekte. Deyimi yerinde olacaksa adete uçmakta. Bu yüzden MT-07 ile sekiz çizmek çok çok daha zor ve gaz ayarlamasına iyi dikkat edilmeli. En ufak hatada yanlış yapabilirsiniz. Kendim sınava girdiğim de çoğu kişi MT-07 ile sekiz çizemiyordu ve zorlanıyordu. Hatta benden bir önce giren kişi ise MT-07 ile dubalarda kalmıştı. Bunun da en büyük nedeni daha yeni yeni motosiklet kullanan tecrübesiz birisinin altına MT-07 gibi orantısız güçlü motosiklet verilmesidir.

Hocam A1 ve A2 motosikletleri ile vites iki yarım debriyaj yapınca rölanti de kendisi çiziyor sekizi ancak MT-07 daha ağır, hantal olduğu için sekizi çizmek diğer sınıf motosikletlerine göre çok daha zor. Ayrıca diğer motosikletler güçsüz olduğu için vites 2 de gaz verince aşırı bir tepki vermemekte. İş MT-07'ye gelince durum böyle değil. Torku ve gaz tepkisi yüksek olan bir motosiklet olduğu için vites iki de A1 veya A2 motosikletlerine göre çok daha ciddi tepkiler vermekte. Deyimi yerinde olacaksa adete uçmakta. Bu yüzden MT-07 ile sekiz çizmek çok çok daha zor ve gaz ayarlamasına iyi dikkat edilmeli. En ufak hatada yanlış yapabilirsiniz. Kendim sınava girdiğim de çoğu kişi MT-07 ile sekiz çizemiyordu ve zorlanıyordu. Hatta benden bir önce giren kişi ise MT-07 ile dubalarda kalmıştı. Bunun da en büyük nedeni daha yeni yeni motosiklet kullanan tecrübesiz birisinin altına MT-07 gibi orantısız güçlü motosiklet verilmesidir.

Hocam yandık desene kendi motorum var ama ehliyetim yok temelde bilgisi var fakat pratik yok kurs öğreteceğiz dedi ama her şeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı