A2 ehliyet için torklu motor tavsiyesi

jestere1231231

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1 senedir nk 250 kullanıyorum. Maalesef Nk'yı satmak zorunda kaldım ve yeni motor bakıyorum. Öncelikle sorularımı sorayım. Aklımda 400nk var fakat motor çok ağır virajda çok güzel + özellik ama kalkışta aşırı yavaş gibi geldi gözüme. Nk 250 ile CBR250R yarışırken kalkışta 100'e kadar geçiyordum fakat videolara baktığıma göre nk 400 ile 120 de falan anca yetişeceğim galiba. Genelde şehir içi süreceğim burada çok fazla trafik yok ama genelde ışıklardan ışıklara kalkıyoruz. 400'lük motorla da 250'lik motora geçilmek istemiyorum. Sizce A2 için hangi motosiklete geçmeliyim? Bütçem ortalama 160. bir de internetten top Speed'e bakıyorum 180 yapanda var 200'ü geçende bu motorun gerçek top Speed'i kaç?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o bütçede istediğiniz motoru bulmanız biraz sıkıntılı bir yerlerden para bulup voge 525rr bakabilirsiniz motor gerçekten çok iyi sabrika çıkışlı pirelli Diablo rosso 3 lastikler ile geliyor fren kaliperleri de brembo motorun top Speed 199 olarak görünüyor ancak 2 sorun var ya motor yazılım sınırlı ya da gösterge 199'dan sonrasını göstermiyor ama motor gerek ekstraları gerek motor bloğu olsun üzmeyecek bir motor bütçeniz 330bin olursa bu motora bir şans vermenizi öneririm dediğim gibi 160 bin TL ile 400CC motor bulmanız çok çok çok zor ya motorda büyük bir sıkıntı vardır ya da yaşı çok ileridedir ileri yaştaki bir motorun ne gibi sıkıntılar çıkartabileceğini az buçuk tahmin ediyorsunuzdur.

Hocam o bütçede istediğiniz motoru bulmanız biraz sıkıntılı bir yerlerden para bulup voge 525rr bakabilirsiniz motor gerçekten çok iyi sabrika çıkışlı pirelli Diablo rosso 3 lastikler ile geliyor fren kaliperleri de brembo motorun top Speed 199 olarak görünüyor ancak 2 sorun var ya motor yazılım sınırlı ya da gösterge 199'dan sonrasını göstermiyor ama motor gerek ekstraları gerek motor bloğu olsun üzmeyecek bir motor bütçeniz 330bin olursa bu motora bir şans vermenizi öneririm dediğim gibi 160 bin TL ile 400CC motor bulmanız çok çok çok zor ya motorda büyük bir sıkıntı vardır ya da yaşı çok ileridedir ileri yaştaki bir motorun ne gibi sıkıntılar çıkartabileceğini az buçuk tahmin ediyorsunuzdur.
Kanka haklı konuşuyorsun da birinci sorun rr modelini hiçbir yerde bulamadım. İkinciside daha satılan yeri yokken nasıl parçasını bulacağım bu motorun. Birde bunu alacağıma 450 SR almak daha mantıklı geldi.

Kanka haklı konuşuyorsun da birinci sorun rr modelini hiçbir yerde bulamadım. İkinciside daha satılan yeri yokken nasıl parçasını bulacağım bu motorun. Birde bunu alacağıma 450 SR almak daha mantıklı geldi.
Duke 390 öneririm. SR450 ile torku aynı fakat çok daha kaliteli bir motor. SR450 uzun vadede çok sıkıntılı bir motor sürekli arıza veriyor fakat KTM kendisini tamamen kanıtlamış bir marka.

Yukardaki arkadaşın dediği gibi duke 390 çok iyi seçenek arkadaşımda var 1-3 arası gaz ile çok rahat tekere gelebilecek kadar tork üretiyor. SR450 alırsan o torku duke 390 kadar hissedemezsin çünkü racing motorlarda ağırlık her zaman önde olur nakedlarda dağılmıştır. Bu arada arkadaşın motor daha 1800km de hararet yaptı 5000 deviri geçince otomatik istop etmeye başladı şuan yatıyor.
1711635844679.png

Tork istiyosan KTM'den şaşmayacaksın. Tek silindir zevki başka. Nedense KTM bir defa binen ilk aşklar gibi unutamıyor. Çok garip bir motor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı