A2 ehliyet sınavından geçebilir miyim?

8 in içinde ortada duba var mı ki hocam. 8’i 1. Vites ile tamamlayabilir miyim? Debriyaj ile tamamlarsın derken hocam? Kısık gaz vererek dönemez miyim? Youtube’da hafif gaz veriyorlardı ama
Evet ortasında duba var. 1. viteste gaz vermeden debriyaj ile dönebilirsin. Maksimum 10km/h.
1702930908119.png

Ortada beyaz bir nokta var orada duba oluyor.

Anladım yani ayrı ayrı 5 kez değil bir kez bindikten sonra 5 tur yeterli olur diyorsunuz.

8 in içinde ortada duba var mı ki hocam. 8’i 1. Vites ile tamamlayabilir miyim? Debriyaj ile tamamlarsın derken hocam? Kısık gaz vererek dönemez miyim? Youtube’da hafif gaz veriyorlardı ama
Banım vardı cevap yazamadım, parkurda 2. Vitese atmana gerek yok komple 1. Viteste kullan.

8 yaparken motora göre değişir bazılarında gaz vermen gerekir bazılarında hiç gaz vermeden rölantide dönebilirsin.

Pratik yaparken hepsini denersin zaten.

Saçmalık resmen. Adı üstünde "kurs" eğitim vermesi lazım.
Çoğu vermiyor desem yeridir, şunları şunları yap diyip geçiyorlar.

Hiç motor tecrübesi olmamasına rağmen MT-07 ile parkura girip kafasına geçiren de gördü bu gözler.

Hocam 125cc bile hiç sürmedim 700cc çok büyük torklu o motoru nasıl süreyim?
Düzgün bir eğitim ile sürersin ancak düzgün bir eğitim lazım :)

Son düzenleme:
Banım vardı cevap yazamadım, parkurda 2. Vitese atmana gerek yok komple 1. Viteste kullan.

8 yaparken motora göre değişir bazılarında gaz vermen gerekir bazılarında hiç gaz vermeden rölantide dönebilirsin.

Pratik yaparken hepsini denersin zaten.

Çoğu vermiyor desem yeridir, şunları şunları yap diyip geçiyorlar.

Hiç motor tecrübesi olmamasına rağmen MT-07 ile parkura girip kafasına geçiren de gördü bu gözler.

Düzgün bir eğitim ile sürersin ancak düzgün bir eğitim lazım :)
Çok teşekkürler hocam bilgiler için. Peki benim sınavın net tarihi var mı. Mart diyende var Şubat diyende.

Sürücü kursu bile bilmiyorsa benim bilme şansım yok :D
Neyse hocam peki tamamdır:)

Hocam şimdi son olarak neler yapmalıyım?
Hayatında hiç vitesli motor kullanmadan sınava girecek birisine ne gibi altın öğütler verebilirsin?

Parkurda şehir içinde nelere dikkat etmeliyim neler yapmalıyım. Parkurda 1. Vites yeterli olur dediniz.

Sınavdan önce 3 kez birinden bulup binsem motora yeterli olur mu?

Ben daha çalıştırmayı bilmiyorum sınav öncesi bu nedir yağ nerden konur gibi sorulara hepsine doğru cevap mı gerekiyor?

Şuan neler yaparsam faydaları olur. Mesela YouTube dan A2 sınav videoları izlemek gibi.

Parkur için yeterli olur fakat kavrama noktaları farklı olacağı için kafanız karışabilir.
Ben daha çalıştırmayı bilmiyorum sınav öncesi bu nedir yağ nerden konur gibi sorulara hepsine doğru cevap mı gerekiyor?
Sınava gireceğiniz motoru YouTube üzerinde aratın sınav videosu çıkar. Evet doğru cevap gerekiyor.
Şuan neler yaparsam faydaları olur. Mesela YouTube dan A2 sınav videoları izlemek gibi.
İzleyebilirsiniz bir sorunu olmaz.

Hayatında hiç vitesli motor kullanmadan sınava girecek birisine ne gibi altın öğütler verebilirsin?
Heyecan yapma :D
şehir içinde nelere dikkat etmeliyim neler yapmalıyım.
Sinyal vermeyi ve sinyali kapatmayı unutma kalanların yüzde 90'ı sinyal yüzünden kalıyor.

Herhangi bir araba sollayacağın zaman önce omuz hizasından arkana bak ardından sinyali ver sollamayı bitirene kadar kapatma, arabayı sağ aynada görene kadar solladığın arabanın önüne geçme.

Düz çizgili yerlerde şerit değiştirme, ışıklardan sola döneceksen ışıklara gelmeden sol şeride geç yani.

Kavşaklara yaklaşırken biraz yavaşla.

Sınavdan önce sana soruyor zaten istersen bir tur at ısın diye, çok kasmana gerek yok.
sınav öncesi bu nedir yağ nerden konur gibi sorulara hepsine doğru cevap mı gerekiyor?
Yani evet, henüz bu sorulara yanlış cevap veren olmadı.
Motorun neresinde ne var, ne işe yarar videoları da izleyebilirsin.

Heyecan yapma :D

Sinyal vermeyi ve sinyali kapatmayı unutma kalanların yüzde 90'ı sinyal yüzünden kalıyor.

Herhangi bir araba sollayacağın zaman önce omuz hizasından arkana bak ardından sinyali ver sollamayı bitirene kadar kapatma, arabayı sağ aynada görene kadar solladığın arabanın önüne geçme.

Düz çizgili yerlerde şerit değiştirme, ışıklardan sola döneceksen ışıklara gelmeden sol şeride geç yani.

Kavşaklara yaklaşırken biraz yavaşla.

Sınavdan önce sana soruyor zaten istersen bir tur at ısın diye, çok kasmana gerek yok.

Yani evet, henüz bu sorulara yanlış cevap veren olmadı.

Motorun neresinde ne var, ne işe yarar videoları da izleyebilirsin.
Teşekkürler hocam elinize sağlık. Tamamdır bakalım artık.

Geri
Yukarı