A320M-F diski görmüyor

Cat.dlx

Centipat
Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir bu sorunu yaşıyorum. Bilgisayarımda ortalama 2 haftada 1 defa bu disk problemimi yaşıyorum. Bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıyorum kapatıp tekrar açtığımda bazen SSD diskimi görmüyor. ASUS logosu ekranında kalıyor hiçbir şey yapamıyorum BIOS tuşu da çalışmıyor. 3-4 dakika sonrasında kendisi BIOS'a atıyor ve SSD diskimi görmediğini farkediyorum. SSD diskimden kabloları değiştirip defalarca sök çıkar yaptıktan sonra düzelebiliyor. Bazen düzelmesi zaman alırken bazen hemen düzelebiliyor. Ben sorunu SSD diskimde zannediyordum fakat sorun çıktığı zaman evdeki diğer bilgisayarıma aynı SSD diskimi taktığımda sorunsuz bir şekilde çalıştığını fark ettim. Aynı zamanda diğer bilgisayarımdaki HDD diski sorunlu olan bilgisayarıma taktığımdada çalışmadığını fark ettim. Öncesinde 0 olarak aldığım HDD diskleride bu bilgisayarımda çalıştıramamıştım. Sorun aldığım ürünlerde zannediyordum fakat ürünlerde sorun olmadığını şu an fark ettim. Ürünün garantisi hala devam ediyor sizce ne yapmalıyım sorun neden kaynaklanıyor olabilir.
Anakart: ASUS Prime A320M-F
SSD: Apacer Panther AS340.

Yeni konular

Geri
Yukarı