A320M-F ile AMD Ryzen 5 3500X uyumlu mu?

Radeons0

Femtopat
merhaba ben bir bilgisayar toplayacağım ve kafam karıştı. Acaba bu işlemci AMD Ryzen 5 3500X.
ASUS Prime A320M-F 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 VGA mATX anakart.
Anakartına uyumlu olabilir mi? Cevap verirseniz sevinirim

merhaba ben bir bilgisayar toplayacağım ve kafam karıştı. Acaba bu işlemci AMD Ryzen 5 3500X.
ASUS Prime A320M-F 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 VGA mATX anakart.
Anakartına uyumlu olabilir mi? Cevap verirseniz sevinirim
Uyumlu, fakat B450 almanız daha sağlıklı olucaktır. A320 ile o işlemciden verim alamazsınız normal R5 3500'den farkı olmayacaktır.

Uyumlu, fakat B450 almanız daha sağlıklı olacaktır. A320 ile o işlemciden verim alamazsınız. Normal R5 3500'den farkı olmayacaktır.
Ryzen'da Pro serisi işlemciler haricindeki tüm masaüstü işlemcilerde çarpan kilidi açık. "X" ibaresi olmayanda overclock yapılmaz diye bir şey yok.

Uyumludur lakin B450M daha iyi olur gibi. Topladığın sistemin parçalarını söyler misin?

Normalde 3.nesil Ryzen desteği yok. Çünkü eski tarihli bir anakart.
AMD AM4 Soket 2inci/1inci Nesil AMD Ryzen™/2inci ve 1inci Nesil AMD Ryzen™ ile Radeon™ Vega Grafikler/Athlon™ ile Radeon™ Vega Grafikler/7inci Nesil A-Serisi/Athlon X4 İşlemciler

Ancak BIOS güncelleme geçmişine bakınca 3.nesil için güncelleme aldığını gördüm. Güncelleme yapabilmek için önce eski nesil işlemci takıp güncelleme yaptıktan sonra yeni nesile geçmek gerekecek sanırım. Almayı düşündüğünüz yere sorun ama B450 veya B550 anakart alsanız daha iyi olur.

Hocam A320 serisi anakart alırken dikkat edilmesi gerekli. BIOS Update olmadan gelirse desteklemez. Bunun için eski işlemci gerekir. Kutusunda Ryzen 3000 Ready yazması gerekli. Bence B450 serisi tercih edin. Zaten fazla fiyat farkı yok.

Ryzen'da Pro serisi işlemciler haricindeki tüm masaüstü işlemcilerde çarpan kilidi açık. "X" ibaresi olmayanda overclock yapılmaz diye bir şey yok.
Hocam A320M ile overclock yapılmıyor diye biliyorum ama dediğinizi yanlış mı anladım?

Yeni konular

Geri
Yukarı