A320M-F ile AMD Ryzen 5 3500X uyumlu mu?

Hocam A320M ile overclock yapılmıyor diye biliyorum ama dediğinizi yanlış mı anladım?
Evet, A320 ile overclock yapılmıyor. Benim anladığıma göre arkadaş Ryzen 3500X'i normalde (A320 hariç) overclock yapılıyor diye düşünüyor "X" ibaresi olduğu için. Ama "normal R5 3500'den farkı olmayacaktır" demiş. Biraz araştırdım, sanırsam 3500 diye işlemci yok, emin değilim.. Ama eğer olsaydı herhalde arkadaş o işlemcide "X" ibaresi yok diye (A320 hariç bile olsa) overclock yapılmıyor diye bilecekti sanırsam.
Donanım Arşivi mi öyle bi' kanal vardı. Yapmıştı galiba o anakartta.
Evet, onun bir videosu vardı. Bir açık gibi bir şey sayesinde overclock var gibi gözüküyordu. Bence A320 serisinde sırf yazılımsal olarak overclock yok. Ama bir şekilde yeni BIOS sürümü yapılarak açılabilir bence overclock özelliği.

Son düzenleme:
Donanım Arşivi'mi öyle bi' kanal vardı. Yapmıştı galiba o anakartta.
DÜNYA'DA BİR İLK! A320 Anakart İle Overclock Yaptım - YouTube - Google Chrome 26.07.2020 17_05...png

O bug diye biliyorum.

Artık A320 chipsetli anakartlar alınmaz arkadaşlar çeşitli sebepleri size sunmuşlar en az B450 chipsetli anakartlar alınmalı. Genelde sadece ben denk geliyorum sanırım sistem toplarken bir kısım anakartı düşük tutuyor ben buna katılmıyorum anakart sistemde en önemli parçalardan birisidir. B450 chipsetli bir anakart alırsanız hem işlemcinizden iyi verim alırsınız hem de ilerisi için sizin açınızdan iyi olur. B450 chipsetli anakartlar arasında Tomahawk Max önerebilirim en iyisi bu.

Destekliyor, ürünün kendi sayfasının destek listesinde takmak istediğiniz işlemci mevcut. Ama A320 chipsetli ana kart almanızı önermem.

1595773475709.png

Geri
Yukarı