A321 Fren Değişimi

Frenleme sırasında ortaya muazzam bir sıcaklık çıkıyordur diye düşüyorum, bunun önüne geçmek adına nasıl bir sistem kullanıyor veya böyle bir sistem var mı ?
Fan sistemi var. Fakat bu sistem uçak hareket etmıyorken, yani yerde park halindeyken devreye sokuluyor. Frenler soğutuluyor. Bazen çok dur kalk yapıldığında, pilotlar tonlarca ağırlıktaki ucagi durdurmak için frenlere abandığında yangınlar çıkabiliyor. Ama normal sartlar altinda buyuk bir direnci var.

180KT de Autobrake level 3 mi yapmışlar :) Şaka bir yana yeni havalimanında fren yakma çok sık oluyor. O arkaya doğru uzanan taksi yolu düz değil eğimli olduğundan kalkışa giderken ağırlık fazlaysa birde maksimum taksi hızını geçmemek için sürekli frenleme yapmaları gerekiyor buda frenleri yakabiliyor.

Allahım şu uçaklar ne güzel şeyler yaa.
O uçak nasıl oluyor da devrilmiyor?😒

Bu oyun GTA 5 ise hile koduyla yeni uçak çağırın. Niye değiştirmekle uğraşıyorsunuz ki?🤠
Uçağın devrilmesini gerektirecek bir sebep yok ki Ön takımı havaya kaldırıyorlar bütün ağırlık kaldırdıkları kriko (anlaşılabilir olması için söyledim) ya geçiyor tekerlekler yere değmediğinden devrilme gibi bir durum olmuyor. Şu videoda daha iyi görebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

E ama durmuyor n'apalım:) 60 knot üzeri hızda da basanlar var işte n'aparsın hakkınızı helal edin artık:)
O uçak nasıl oluyor da devrilmiyor?😒
Jaka alma işlemi deniyor buna. Uçağı dengeli noktasından kaldırarak ve gerekli araçla yaparak devrilmeden yerden kesebiliyorsun. Bazen tek noktadan bazen üç noktadan da kaldırabiliyorsun. İşin zahmetine göre yani biraz.

Benim bir sorum var, uçakla havada drift atabiliyor muyuz ? Yani böyle yan gitme gibi birşey mevcut mu ? Veya yerde drift atabiliyor mu ? Yerde atabiliyorsa frenler,balatalar ne kadar dayanır drifte ? (Trol soru değildir.)

Benim bir sorum var, uçakla havada drift atabiliyor muyuz ? Yani böyle yan gitme gibi birşey mevcut mu ? Veya yerde drift atabiliyor mu ? Yerde atabiliyorsa frenler,balatalar ne kadar dayanır drifte ? (Trol soru değildir.)
Havada yanlama benzeri birşey yapılabilir fakat yerde yapılması imkansız bir şey :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı