Rusya'da A321 Acil İnişi

Kuyruk bölgesinde gövdeye oturtulmuş bir kamera var ama dediğim gibi her uçakta yok. Daha çok büyük gövdeli uçaklarda bulunuyor. İşlevsel mi derseniz bence değil. Ama var yine de:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar dalga geçmedim, konuyu başka yere çekmeyin. Size detaylı bir şekilde sistemi anlattım. Pilotun bastığı tuşa kadar ellediği her sistem zaten kayıt altına alınıyor. Kazalarda ses kaydı ve bu veriler de korunduğu için ortaya çıkıyor. Ek bir kamera sistemi yapıp, bir de onu koruma altına gerek yok, zaten olsaydı uçak üreticileri kokpit için böyle bir şey yapardı.

Uçağın kurtarıcısı pilotlar ve uçuş ekibi için Rusya'da bir seramoni düzenlenerek teşekkür edildi ve halka tanıtıldılar. Tabii ki hiçbir Amerikan kanalında Sully kadar yer almadı malum:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pilot asker kökenli olabilir. Onlar alışkınlar tarlaya, çöle, kum piste inmeye :)

1566560982460.png

Pilot asker kökenli olabilir. Onlar alışkınlar tarlaya, çöle, kum piste inmeye :)

Eki Görüntüle 430576
Sivil pilotların eğitiminde de acil inişler ve pist dışına iniş usülleri ile ilgili uçuş eğitimleri yaptırılıyor. Yaşı biraz genç galiba pilotun. Büyük ihtimal sivil kaynaklı olabilir:)

Adam 41 yaşında. Ama mesleğe 30 yaşından sonra başlamış. Avukatlığı bırakarak. Olaydan sonra her pilotun yapması gereken ve yapacağı hareketi yaptım demiş. 2009'da ABD'de Hudson Nehri'ne inen Sullenberger'den daha zor bir iş yapmıştır ayrıca.

Ama Amerikalı değil tabii ki :)

Adam 41 yaşında. Ama mesleğe 30 yaşından sonra başlamış. Avukatlığı bırakarak. Olaydan sonra her pilotun yapması gereken ve yapacağı hareketi yaptım demiş. 2009'da ABD'de Hudson Nehri'ne inen Sullenberger'den daha zor bir iş yapmıştır ayrıca.

Ama Amerikalı değil tabii ki :)
"Ne Amerikalı değil mi? Hemen sosyal medyayı sansürleyin, sadece Amerikalılar konuşulmalı.":)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı