A4-5300 ve 550 Ti sistem güç tuşuna basıldığında açılmıyor

GTAcı

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
GTX 550 Ti
İşlemci
AMD A4-5300
Evet herkese selamlar. Bilgisayarın tuşuna basıyordum, açılmıyordu. İlk başta olmuyordu bu arada, sonradan olmaya başladı. Evet konuya dönelim, bilgisayarın tuşuna basıyorum, açılmıyordu. 3-4 kez bastım, açıldı, sonra öyle kullandım. 1-2 hafta sonra işe yaramadı. Ben de 5 dakika falan bekleyip yine bastım, açıldı. Böyle kullandım ancak dün her şeyi denedim olmadı. Hatta buradan da diğer konulara baktım, videolara baktım, olmadı. Nerede sorun var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarta bağlanılan güç tuşu kablolarından kaynaklanıyor büyük ihtimalle.
1646333682665.png

Kasadaki güç tuşu basit bir kısa devre yaptırma mantığıyla çalışır. İletken iki tel anakart üzerindeki gerekli tetik soketine bağlanır ve kasadaki tuşa basınca bu iki tel birbirine değer. Anakart da başlama sinyalini alır. Anakart üzerinde takılı, kasadan gelen, ucunda büyük ihtimalle ''POWER SW'' veya buna benzer bir şey yazılı olan kabloyu bulup, çıkarıp, kablonun çıktığı yerdeki iki pini tornavida veya benzeri iletken bir şey yardımıyla birbirine temas ettirmeyi deneyin. Sistem bu şekilde sorunsuz olarak açılırsa ya kablolarda kopukluk var ya da güç tuşunun iletken kısmında temassızlık var demektir.

Kasadaki güç tuşu basit bir kısa devre yaptırma mantığıyla çalışır. İletken iki tel anakart üzerindeki gerekli tetik soketine bağlanır ve kasadaki tuşa basınca bu iki tel birbirine değer. Anakart da başlama sinyalini alır. Anakart üzerinde takılı, kasadan gelen, ucunda büyük ihtimalle ''POWER SW'' veya buna benzer bir şey yazılı olan kabloyu bulup, çıkarıp, kablonun çıktığı yerdeki iki pini tornavida veya benzeri iletken bir şey yardımıyla birbirine temas ettirmeyi deneyin. Sistem bu şekilde sorunsuz olarak açılırsa ya kablolarda kopukluk var ya da güç tuşunun iletken kısmında temassızlık var demektir.
Güç tuşu biraz sallanıyor, dediğiniz doğru galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı