A520M-HVS anakarta 2. SSD takılır mı?

voncaesar

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, önerilerinizle beraber yükseltilmiş Vulcano sistemi aldım. Fakat depolaması yetmemeye başladı.

Takılı SSD mevcut (M.2) ben bu arkadaşa şimdi SSD takabiliyor muyum? Bilgisayarcı bir arkadaşa sordum başka bir şey takamazsın dedi. (HDD-SSD).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcı bir arkadaşa sordum başka bir şey takamazsın dedi.
Klasik cahil bilgisayarcı.

Anakartında 1 adet M.2 slotu var. Orasının da dolu olduğunu söylemişsiniz, bu anakarta başka M.2 SSD takmak istiyorsanız PCI-e X1 slotuna dönüştürücü ile takabilirsiniz. Onun dışında SATA portu sayısı kadar SSD veya HDD takabilirsiniz. 4 adet port var.

Sol taraftaki X1 slotunuz, buraya dönüştürücü ile M.2 SSD takabilirsiniz, sağ taraftaki da SATA portlarınız. Buraya 4 adet SATA SSD veya HDD takabilirsiniz.

NOT: Belirttiğim X1 slotunu ekran kartınız kapatıyor olabilir, bu yüzden kullanamayabilirsiniz. SATA portlarını kullanabilirsiniz.

A520M-HVS(L1).png

Merhaba,

@Caner Uncu'nun verdiği bilgilere ek olarak; Anakartınızdaki X1 yuvası PCİ-e 3.0 X1 modu destekliyor, takacağınız M.2 SSD'den en fazla 984.6 MB/s hız alabilirsiniz. Öncesinde ekran kartının X1 yuvasını kapatıp kapatmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca önüştürücünün kullanılması durumunda, tak çıkar yapılırken sistemin güçten kesildiğine emin olmalısınız.

M.2 Dönüştürücü:

Sistemdeki ekran kartının arka plakası pek kalın değil, o yüzden kapatmaz hocam. Takabilir.

Eki Görüntüle 2054886
Katılıyorum hocam, zaten ekran kartının üst tarafında bulunan X1 yuvaları kolay kolay ekran kartının altında kalmaz. Genellikle ekran kartının altında bulunan X1 yuvaları, kartın altında kalabiliyor. Zaten takılacak dönüştürücü de çok kalın bir şey değil.

Bu videoda ekran kartı yuvayı kapatıyormuş gibi gözüküyor, ama dönüştürücü kart ince olduğu için ekran kartına çok yakın olsa da takılabiliyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartında 1 adet M.2 slotu var. Orasının da dolu olduğunu söylemişsiniz, bu anakarta başka M.2 SSD takmak istiyorsanız PCI-e X1 slotuna dönüştürücü ile takabilirsiniz. Onun dışında SATA portu sayısı kadar SSD veya HDD takabilirsiniz. 4 adet port var.

Sol taraftaki X1 slotunuz, buraya dönüştürücü ile M.2 SSD takabilirsiniz, sağ taraftaki da SATA portlarınız. Buraya 4 adet SATA SSD veya HDD takabilirsiniz.

NOT: Belirttiğim X1 slotunu ekran kartınız kapatıyor olabilir, bu yüzden kullanamayabilirsiniz. SATA portlarını kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2054766
Hocam selamlar

Eki Görüntüle 2054766
hocam selamlar biraz gec dönüş yaptım kusura bakmayın lütfen. Sol tarafta işaretlediğiniz yer açık. Ben oraya direkt msata ssd takabilir miyim?
IMG_6989.jpeg

Direkt takamazsınız, dönüştürücü yardımıyla M.2 SSD takabilirsiniz. Yukarıda video atılmış. Onun dışında diğer işaretlediğim yere port sayısı kadar SATA SSD takabilirsiniz. 4 tane port var, 4 tane takabilirsiniz.

Dediğiniz kısım burası teşekkür ederim hocam peki hangi ürünü markayı tavsiye edersiniz

WhatsApp Image 2024-01-03 at 13.31.30.jpeg

Evet orası. SATA SSD konusunda son zamanlarda piyasa pek iyi değil. M.2 SSD'lere talep yoğunlukta. O yüzden fiyatı da uygun değil, seçenekler de az.

Size önerebileceğim en iyi SATA SSD Samsung 870 EVO modeli olur. Daha ucuz olsun derseniz Kioxia'nın SATA SSD'sine bakabilirsiniz ama giriş seviyede bir ürün, yani çok çok kaliteli olduğunu söyleyemem.

Geri
Yukarı