A52'nin oyun performansı düşük

Lanmex

Hectopat
Kısa bir süre içinde A52 aldım telefon yüksek Hz ve Süper AMOLED'iyle dikkatimi çekti. Snapdragon 720G'ninde oyunlar için yeterli olacağını düşündüm ama yanılmışım. İlk oyun testlerini PUBG'de yaptım ve yüksek akıcıklıkta en fazla dengeliye geldim. Sıkıntı PUBG'dedir deyip testlerimi Minecraft'ta yapmaya karar verdim. Arkadaşımın telefonu A31'di ve Minecraft'ta aynı ayarlarda daha yüksek FPS verdi. Bunun sebebi ne A52'nin ekran kartı mı yoksa çok düşük kalıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani ne bekliyordunuz ki? Bende de A52 var. Sorun yaşatmıyor. Minecraft optimizasyonu aşırı kötü bir oyun. Chunkları kısarsanız en yüksek ayarlarsa oynarsınız. Cihaz PUBG config ile akıcı,aşırı yüksekte oynatıyor.
Ayrıca cihaz A31'den katkat güçlü. A31'in işlemcisi şuanşık daha optimize ama 1-2 yıla çöp olucak.

Yani ne bekliyordunuz ki? Bende de A52 var. Sorun yaşatmıyor. Minecraft optimizasyonu aşırı kötü bir oyun. Chunkları kısarsanız en yüksek ayarlarsa oynarsınız. Cihaz PUBG config ile akıcı,aşırı yüksekte oynatıyor.
Ayrıca cihaz A31'den katkat güçlü. A31'in işlemcisi şuanşık daha optimize ama 1-2 yıla çöp olucak.
Chunkları düşür demişsin ama telefonda 8gb ram var her ne kadar yarısı sisteme gitsede 4gb boşta ramle 16 chunka kadar çıkmam gerekiyor (6 chunkda oynuyorum)90hz ve 8gb ram çok cazip gelmişti ama hayal kırıklığına uğradım kutudan 15w adaptör çıktı ve kulaklık bile çıkmadı kamerası güzel gözüksede 64mpye zar zor çıkıyor full ekran fotoraf çekemiyor ve gecikmeli çekiyor telefonda 90fps vericek fps oyunu olmadığından 90hzde sadece kaydırmaya yarıyor alt modelinin bataryası 5000ken a52ye 4500 batarya eklemişler yazılımıda iyi denmez performans anlamında nerdeyse hiç geliştirmemişler

Chunkları düşür demişsin ama telefonda 8 GB RAM var her ne kadar yarısı sisteme gitsede 4 GB boşta RAM'le 16 chunka kadar çıkmam gerekiyor (6 chunkda oynuyorum)90Hz ve 8 GB RAM çok cazip gelmişti ama hayal kırıklığına uğradım kutudan 15W adaptör çıktı ve kulaklık bile çıkmadı kamerası güzel gözüksede 64MP'ye zar zor çıkıyor Full ekran fotoraf çekemiyor ve gecikmeli çekiyor telefonda 90FPS verecek FPS oyunu olmadığından 90Hz'de sadece kaydırmaya yarıyor alt modelinin bataryası 5000KEN A52ye 4500 batarya eklemişler yazılımıda iyi denmez performans anlamında neredeyse hiç geliştirmemişler.

Chunkla RAM'in hiçbir alakası yok. YouTube'da Minecraft test edilen bir sürü cihaz var. Legion Phone'da bile Full chunk kasıyor. Oyun optimize değil. Kutu içeriğine bakıp alsaydınız? Alacağınız telefonu araştırmadan mı alıyorsunuz? 90 Hz'e gelecek olursak. 90 Hz oyun için değil akıcı arayüz ve uygulama kullanımı için. 64 MP modunda tüm fotoğrafları 64 MP çekiyor telefon. 15 Watt adaptör çıktığını bilmiyor olmanız ayrı komik zaten. Hiç mi kutu açılış videosu izlemediniz? Performansı gayet güzel telefonun. 3 aydır sorun çıkarmadı.

Chunkla RAM'in hiçbir alakası yok. YouTube'da Minecraft test edilen bir sürü cihaz var. Legion Phone'da bile Full chunk kasıyor. Oyun optimize değil. Kutu içeriğine bakıp alsaydınız? Alacağınız telefonu araştırmadan mı alıyorsunuz? 90 Hz'e gelecek olursak. 90 Hz oyun için değil akıcı arayüz ve uygulama kullanımı için. 64 MP modunda tüm fotoğrafları 64 MP çekiyor telefon. 15 Watt adaptör çıktığını bilmiyor olmanız ayrı komik zaten. Hiç mi kutu açılış videosu izlemediniz? Performansı gayet güzel telefonun. 3 aydır sorun çıkarmadı.

Chunklar arttıkça RAM'de belleğine o kadar veriyi depolamak zorunda kalır o yüzden chunkla RAM doğrudan alakaladır fakat diğer donanımlarda performansa çok etki eder.12 GB RAM 36 chunka kadar Max kaldırabilir Legion'da 40chunka alıyorlar kasması yani gayet doğal.ben oyun testlerini birçok oyunda yaptım hepsindede sonuç tatmin edici değildi telefonu kendim seçmedim bir tanıdığım a serisinden memnun kaldığı için seçti hediye gibi aldığımdanda bir şey diyemedim.90Hz konusunda haklı olabilirsin ama oyun içinde yüksek Hz teknolojileri sıkça kullanılıyor.64MP'de geç çekiyor ve ekran alanı çok küçük.

Hortlatıyorum ama aylardır A52 kullanıyorum ve olay arkadaşın dediği gibi değil almayı düşünen arkadaşlar inanmasın, ben onun dediğinden fazla değerler alıyorum ve telefon kolay kolay ısınmıyor. Her şeyi RAM sanıyor arkadaş.

Geri
Yukarı