A70 vs A51

Doqixd07

Hectopat
Sorum çok açık ve net, ikisi arasından hangisi? Bol oyun oynarım ve telefonu elimden düşürdüğüm pek söylenemez. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorum çok açık ve net, ikisi arasından hangisi? Bol oyun oynarım ve telefonu elimden düşürdüğüm pek söylenemez. Şimdiden teşekkürler.
İkisi arasından A70 derim. O fiyatlarda Mi 9T modeline de bir bakın derim. Oyun oynayacaksanız.o anlamda çok daha güçlü bir işlemciye sahip.

A30 kullanıcısıyım ama A70 istemişimdir:) A51 in yeni model olduğuna bakma şiddetle A70 almalısın hem işlemci hem batarya bakımından A70 açık ara önde bir tek kamera A51 daha iyi ama A70 al kesinlikle. A70 snapdragon A51 exynos fark açık yani:)

İşlemci olarak SD 675, Exynos 9611 modelinden daha güçlü. Oyunu oynatan CPU değil, ekran kartıdır. GPU olarak A51 modelinde bulunan G72 MP3 modeli Adreno 612'den daha iyi. Oyun performansı olarak A51 daha iyi. Kamera olarakta A51 daha iyi. İki model arasından alınması gereken cihaz A51.

Amaç oyunsa 9T modeli oyun performansı olarak bu iki cihazdan da daha iyi.

Ben oyun oynayacak olsam Meizu 16TH alırım. 2200TL'ye SD845 veriyor. Biraz eski bir cihaz ama oyun performansı bir hayli yüksek olacaktır bu iki modelden.

Güncelleme sorunu yüzünden Meizu öneremiyoruz maalesef, yoksa kamera ve donanım olarak iyi cihazlar. Bataryaları da rakiplerine oranla kötü, bu yanlarını da sevmiyorum.

Benim 2 ay deneme firsatim oldu gayet stabil ve pil konusunda üzmedi beni ama rakiplerini denemedigim icin bir şey diyemeceğim. Bence güncellemeyi sorun etmeyen kullanicilar icin uygun ama tabii ki de güncellenmemesi büyük bir eksik keşke güncelleme sorunu olmasada kafamizda soru işareti olmadan alabilsek.

Rakiplerinde 4000 MAH pil varken, Meizu 16 ve 16TH modelinde 3100 MAH var, bu kabul edilebilir bir durum değil. Batarya boyutuna göre şarjı diğer Android modellere göre iyi gidiyor ama yetersiz bir batarya boyutu. 4000 MAH artık standart olmalı.

@MrClutchh Aynen dediğin gibi bir durum olmuş. Giriş seviyesi ve orta seviye telefonlarda bile 3500 MAH görsek itiraz eder olduk, aslında o telefonlara bu batarya boyutları fazlasıyla yetiyor ama insan yine beğenmiyor. Bu Meizu ürünleri üst seviye cihazlar bunlarda kesinlikle böyle boyutlar kabul edilemez. S10e modeli de öyle, telefon atom karınca ama batarya 3100 MAH, gel de delirme şimdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı