A8 5600K Soğutucu Önerisi

güngör54

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya Adapazarı
Daha fazla  
Meslek
Stajer
Merhaba Technopat ailesi. Asus H61M-K anakart ve i3 2120 3.3 GHz işlemcimi değiştirdim
A8 5600K ve Gigabyte ga-f2a55m-ds2 parçalar ile.
A8 5600k stok fan ile çok ses çıkarıyor ve çok ısınıyor eski işlemcim ile 60 derece alıyordum en fazla bu işlemci ile 80 dereceyi görüyorum ve ses çok yüksek.
Performans olarak çok güzel ama 80 derece ve ses çok yüksek bunun için bana fm2 uyumlu sogutucu önerir misiniz.?
Not: Uygun fiyat ve sessiz olursa çok güzel olur yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler.

cpuz screen.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Pico modelini alıyorum.
Size güveniyorum ürünü araştırdım.Parasının hakkını veren bir ürün diyorlar ve bu fiyata bulamazsın diyorlar pazartesi günü sipariş veriyorum memnun kalırım umarım.
Kasa Fanı alıcam bir de cool master 7tl 9cm 4 pinli.
Dostum ben kendim pico kullanıyorum performansı fiyatına göre güzel ben çok memnunum. Ancak fan 3000 devire kadar çıkabiliyor yer geldiğinde, buda haliyle sese neden oluyor. Eğer çok fazla ses takıntın varsa daha büyük fanı olan (1600 rmp de dönenler) bir şey almanı tavsiye edeceğim. Ama aşırı takıntın yoksa güzel bir seçim olur.

Dostum ben kendim pico kullanıyorum performansı fiyatına göre güzel ben çok memnunum. Ancak fan 3000 devire kadar çıkabiliyor yer geldiğinde, buda haliyle sese neden oluyor. Eğer çok fazla ses takıntın varsa daha büyük fanı olan (1600 rmp de dönenler) bir şey almanı tavsiye edeceğim. Ama aşırı takıntın yoksa güzel bir seçim olur.
Öncelikle değerli yorumun için teşekkürler.Ses takıntım var çünkü işlemcim 80 85 derece çıkıyor.
Fanın ses çıkarması sıcaklıkla alakalı diye biliyorum.Yani bu soğutucu alırsam ısınma problemi olmazsa fan hızlı dönme ihtiyacı duymaz.
Gigabyte anakart aldim ordan silent moda alırım büyük ihtimal ve başka bir ürün önerirseniz onu tercih edebilirim teşekkürler.

Öncelikle değerli yorumun için teşekkürler.Ses takıntım var çünkü işlemcim 80 85 derece çıkıyor.
Fanın ses çıkarması sıcaklıkla alakalı diye biliyorum.Yani bu soğutucu alırsam ısınma problemi olmazsa fan hızlı dönme ihtiyacı duymaz.
Gigabyte anakart aldim ordan silent moda alırım büyük ihtimal ve başka bir ürün önerirseniz onu tercih edebilirim teşekkürler.
Başka ürün öneremem kullanmadığım için ancak cpu %100 olduğunda illaki artacak fan hızı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı