AAA oyunlarda performans artırma yolları

Yalçın_Kesgin

Femtopat
Merhabalar. Benim PC'de bana verilen seçenek olarak iki adet OC modu var, hatta Radeon ayarlarını sayarsak üç. Biri direk BIOS'tan, diğeri ise MSI dracon Center'dan ve Radeon ayarlarındaki hız aşırtma seçenegi. Programdan AAA oyunlar için en yüksek performans seçenegini seçince BIOS'ta olan OC mode disabled oluyor. Ana kartım MSI, programdan anlayacağınız üzere. Hatta Radeon ayarlarında olan hız aşırtma seçenegini seçince MSI Afterburner programında otomatik 1600'lerden 1700'lere hız aşırtıyor, ama şimdi bakınca o da eski haline dönmüş. Kısaca soru şu: Bunlardan hangisini otomatik seçmeliyim en sağlıklı seçim olarak? Ya da sonradan manuel hız aşırtacağımdan o ayarları normal fabrika ayarlarında bırakmam daha yerinde mi olur? 3 performans arttırma yöntemi'de hangisini seçecegim açısından birbirine karıştı anlayacagınız:) bu ara da Radeon ayarlarında olan hız aşırtma ile BIOS'un OC modunda olan aynı şekilde çalışabiliyor, sanırım MSI Dragon Center'da olan extrem performans ayarı diğerleri ile uyumlu değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı