RTX 2060 ve R5 3600 ile AAA oyunlarda +100 FPS alınır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

Cavid997

Hectopat
Ne yazik ki kendimi aliştirdiğim için, 100-110 FPS'ten aşağida oyun oynayamiyorum. Ve affola ki biraz açgözlü duruma geldim :) yani Metro Exodus RDR 2 ve bu tarz en yuksek seviye oyunlari High ayarlarda 100+FPS'le oynayabilir miyim? Yani sistemi yeni topladik simdiden çitayi katiyyen düşürmek istemiyorum :D haa RDR2'nin problemini biliyorum. Ve en optimum haliyle bu PC bu oyunda 100+ High- medium ayarlarda alabilirdi bence. İste optimizasyon yerlerde oldugu icin. Bazi arkadaslar grafiğe bagliyor sorunu. Yahu yapmayin. Tamam iyi gerçekten de. Metro Exodus, Witcher 3 vesaire gibi oyunlarin en az 3 kati kadar daha iyi algisi yapmaya da gerek yok. Bu oyunlarda High'da (ozellikle exodus) 130 FPS goruyorsa bu kart. RDR'nin guzel hatri ve bir tik daha iyi grafiği icin en az High'da 100+ gormesi gerekirken 70 80 goruyor ) şaka gibi :) Biraz konudan saptim. Ozur dilerim yani. Soru degil de daha çok kac yil 120-144 High ayarlari gorurum bu sistemle onu merak ediyorum :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
İncelemelere ve performans testlerine bakabilirsin internetten. Çokça video var.. Bütçeni biraz zorlayabilirsen 2060S ile sıkıntı olmadan alırsın diye tahmin ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bir kanal böyle bir video yapmış. Belki tatmin eder seni :D.

Rtx 2060 full hd ayarlarda Metro Exodus'ta 100 fps'in üzerine rahatlıkla çıkabilir. Yukarıdaki video evet bir referans olabilir yalnız oyunla beraber aynı anda ekran kaydı yapıldığı için fps düşük çıkıyor. Yani aynı ekran kartı aslında daha yüksek fps değerlerine ulaşabiliyor. Bende de Ryzen 3600 işlemci var ve bende oyun sırasında ekran kaydı alırken normalde oynadığım fps'in altında sonuçlar alıyorum. O bakımdan videolar biraz yanıltıcı olabiliyor. Örnek verim mesela Lol'de normalde 270-280 civarında fps değerlerini görebiliyorum ama oyunu ekran kaydı alarak oynadığımda 200-220 fps veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı