Abartıldığı Gibi Bir Ekonomik Kriz Olmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatını doktor olmaya adayan insanların 15bin lira maaş almasına ne diyorsun? Ülkeden neden doktorlar gidiyor sana göre?
Hangi doktor 15 bin tl alıyor benim doktor yakınım 30 bin tl alıyor yeni mezun uzmanlar da 55 60 bin alıyormuş.
Bayağı 750-1000TL'ymiş ya 20 yıllık daire ölmüş bitmiş 1600 TL yıllık peşin istiyor hocam sizinle tartışmak pek mantıklı değil teşekkürler.

Eki Görüntüle 1712841

Eki Görüntüle 1712842

Eki Görüntüle 1712846
Benim dedem evi 1250 TLye kiraya verdi 3+1 konumuna göre değişir merkezde ev bakarsan pahalı olur tabii.

Ekonomi iyiye gittiği falan yok hükümet seçim zamanı olduğu için fiyatları ve dövizi baskılamaya çalışıyor. Umarım iyiye gidiyor diyenler oy kullanamıyordur.

Okul okumayıp evde yatarsan ya da yatırım yapıp kendini geliştirmezsen asgari ücrete kölelik yaparsın bunda yanlış bir şey yok.
Asgari ücret ile diğer ülkelerde rahatça yaşayabilirsin. Hatta asgari ücret alan yok oralarda neredeyse. Bu ülkede neden yaşanmıyor peki? 2 yılda her şeye %300-400 zam buna ne demeli?

İnsanların kaliteli alması acaba uzun yıllar giymek ya da kullanmak için olabilir mi? Kalitesiz, markasız pantolon ve kazakların bile fiyatları 300-400 lira olmuş, sen ne anlatıyorsun?

Ayda kaç kilo et yiyorsun? Bir temel ihtiyaç ürününü almak istediğinde kaç defa düşünüyorsun? Yine en temel ihtiyaçlardan olan ev ve arabay girmiyorum bile bak, sen daha onlara ulaşmadan önce hayatta kalmanı sağlayacak temel ihtiyaçlarını gideremiyorsun. Sonra çıkıp ekonomi kötü ama bu iyisi diyorsun. Bunun daha alt seviyesi falan kalmadı, kendinize Afrika standartlarını layık görüyorsanız 100 yıl önce atalarımız bu topraklar için boşuna kan dökmüş demektir.

Aynen kanka ekonomide sıkıntı yok siz bu kafada devam böyle. Yakında Venezuela gibi olmazsak iyi ne diyeyim.

Dünyanın her yerinde vasıfsız boş elemanlar asgari ücret alır ve fakirlik çeker. Kendini geliştirmeyen hamal adamla doktor aynı maaşı alamaz. Okuyup doktor olsaymış ya da yazılım öğrenseymiş onlar da?

Hayır dostum asgari ücret normalde part time çalışan öğrencilerin aldığı maaştır.

Hangi doktor 15 bin TL alıyor benim doktor yakınım 30 bin TL alıyor yeni mezun uzmanlar da 55 60 bin alıyormuş.

Benim dedem evi 1250 TL'ye kiraya verdi 3+1 konumuna göre değişir merkezde ev bakarsan pahalı olur tabii.

Adam dağda mı yaşayacak?
Tabii ki de merkeze yakın olacak evi.

Hangi doktor 15 bin tl alıyor benim doktor yakınım 30 bin tl alıyor yeni mezun uzmanlar da 55 60 bin alıyormuş.

Benim dedem evi 1250 TLye kiraya verdi 3+1 konumuna göre değişir merkezde ev bakarsan pahalı olur tabii.
Hocam sen sınırda mı yaşıyorsun ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı