ABD ile Kuzey Kore Arasında Gerilim

Şöyle yazayım da belki bir fikir veririm:
Karşılıklı Atom Bombası var: 1.20.
Karşılıklı Atom Bombası yok: 2.10.
ABD: 3.20.
Kuzey Kore: 1.90.
Berabere: 0.
2.5 üst Atom bombası : 1.50.
2.5 alt Atom bombası: 2.25 . Şaka bir yana Kuzey Kore kendi kendinin sonunu getirecek olan o masum insanlara olacak. Hayırlısı...

Kuzey Kore tam bir kuru sıkı tabanca gibi gürlüyor ama etkisi yok.Ülkenin bütün kaynaklarını orduya harcıyorlar. Eskiden asker de boy ve kilo sınırı vardı kaldırdılar çünkü sağlıklı bir nesilleri yok. BM her ay düzenli gıda yardımın da bulunması açlıktan kendilerini yiyecekler.

Kuzey Kore'de nükleer bomba ne gezer yahu! ABD tınlamıyor bile, medya tıklama ve ilgi çekmek için yapıyor o kadar. Kuzey Kore, ABD için sadece mahallenin delisi, hani her mahallede olan delilerden.

Japonya ve Güney Kore, A.B.D tarafında. Yani kıtalararası füze sistemlerini kullanmalarına gerek yok. Gemi ile çıkarma yapılabilir, uçak ile bomba atılabilir, uçak ile paraşütle çıkarma yapılabilir, kara kuvvetleri Güney Kore'den girebilir. NATO ülkeleri yardım edebilir, Çin'in veya Rusya'nın karışacağını sanmıyorum. Ayrıca birazdan bahsedeceğim durum olmadığı sürece A.B.D'nin nükleer füze kullanmaz. Çünkü açık zafer olacağı için Kuzey Kore'yi yeniden inşaa edip kapitalizm kölesi yapacaklar. O duruma gelirsek, Kuzey Kore'nin nükleer füze kullanması. Buna en iyi savunma karşı atak yapmaktır. Ayrıca aynı anda Japonya'daki anti-hava sistemleri füzeyi deaktive eder. Uçağı da düşürür.

Kısaca açık A.B.D. zaferi. 3. Dünya Savaşı olması çok çok düşük bir ihtimal bence.

Kaynaklar: YouTube - Binkov's Battlegrounds ve link bulamadım ama A.B.D. Savunma Bakanı'nın CNN röportajı.
NOT: Hatam varsa düzeltin

Amerika, sınırının 500km ilerisinde bile istemediği her hangi şeyi lazer ile patlatabilir. Ben 500km diye hatırlıyorum ya da ama öyle bir şeydi. :D
Bizim ülkenin toplam gelirinden fazlasını askeriyeye harcayan ve deli gibi teknoloji üreten bir ülkeden bahsediyoruz. Her an savaş olabilir, her an birileri saldırabilir, her an her şey olabilir kafası ile adamlar NASA'dan, eğitimden kısıp askeriyeye, askeri teknolojilere yatırım yapıyorlar. Şimdi böyle bir ülkenin karşısına, kendisini tamamen dışarıya kapatmış, Çin'den destek almadığı anda batacak bir cüceler ülkesi koyuyorsunuz. Sonuç ne olur sizce? Sadece Teksas'ta bulunan silahlı insanları K.Kore'ye gemi, uçak, teleport artık ne varsa elinde o yöntemle çıkartsan yine alırlar. :D

• Beğen
İfadeler: Gus
Kuzey Kore'nin tek amacı kendi iktidarını korumak. Her şeyi bunu uğruna yapıyorlar, yapacaklar. Dolayısıyla herhangi bir savaş ihtimali mümkün değil bana göre.

Bence Kuzey Kore yıllardır Çin tarafından ya kontrol ediliyor ya da dolduruluyor Amerika'ya karşı.

Geri
Yukarı