ABD Seçimlerini Kim Kazandı?

Trump açıklama yapmış. Seçime hile karıştığını söylemiş. Bir grubunda Beyaz Saraya doğru yürüdüğü iddia ediliyor. Belirli yerlerde kavgalar da var.

1604491163424.png

Hocam bu Amerika hep böyle olsa dünya çok güzel:)

Daha çekecekleri var. O kadar öldürdükleri çocuklar, yaşlılar, kadınlar, refahları elinden alınmış halklar, mazlumların göz yaşı... Hepsinin bedelini bir şekilde ödeyecekler.
Açtığımız şu konuda bazı kehanetlerde bulunmuştuk. Bakalım ne kadarı tutacak. Sonuçlar iyice belli olsun bir karşılaştırma yapacağız.

Şimdi tekrardan merhabalar, öteki başlığa ben kendi çapımda birkaç güncelleme yapmıştım :) (Saat 04.30'da kalktım erken yatmıştım seçimi tüm heyecanıyla takip ettim.)
Şu anda Trump önde, Biden önde diyenler sadece oradaki sayıya bakıyor. Ancak o pembe eyaletlere ve gönderebilecekleri delege sayısına baktığınızda işi anlıyorsunuz. Şu anda Wisconsin ani bir çıkışla Biden'ı öne geçirdi. Fakat Michigan'a bakın Michigan'ı alan kazanır.

Biden başkan olursa feci bir kaos ortamı olur. Ancak Trump geçerse karşısına çıkabilecek çok adam yok. Çıkar ama öyle büyük boyutlarda değil. (Yani antifa Trump'a saldırsa ne olur? Acımaz vururlar. Demokratlar o alanlarda güçlü değil yani.)

Daha posta ile gelen oylar var. İş orada patlayacak.
Hocam posta yoluyla gelen oyları da şöyle düşünebiliriz:
Şimdi bu Biden'ın kazandığı yerlerde posta oyları çıkar gibi duruyor genelde.(California,Oregon vb.)
Onlar da yine Biden'a gider. Yani bir şey değişmez.(Sonuçta delegeler belli oranlarla dağıtılmıyor kazanan hepsini alıyor.) Ama olur da başa baş gidip Trump'ın kazandığı eyaletlerde(Michigan örnek olabilir) postadan Biden oyu fazla çıkarsa o zaman Trump gidici. Hatta fark da yer.

Geri
Yukarı