ABD Seçimlerini Kim Kazandı?

Aralarında %2 fark var.
Kısmen sandıkların %80-%85 arası açıldığını düşünürsek bir ihtimal trump alabilir.

Biden'da 238 delege yok mu?

Biden önde görünse de sayımın henüz sonuçlanmadığı önemli eyaletler var. Bu eyaletlerde Trump önde 1'i hariç onda da fark çok değil.

Yani bu Trump da bilemiyorum boşuna kazandık demez gibi. Analistleri vardır yanında. Hangi eyaletten hangi bölgelerde ne kadar sayım olduğuna bakarlar, ona göre bölge değerlendirmesi yapıp olabildiğince gerçekçi bir sonuç tahmini yaparlar. Olur da kaybederse de çok gülerler arkasından.

Yani bu trump da bilemiyorum boşuna kazandık demez gibi. Analistleri vardır yanında. Hangi eyaletten hangi bölgelerde ne kadar sayım olduğuna bakarlar, ona göre bölge değerlendirmesi yapıp olabildiğince gerçekçi bir sonuç tahmini yaparlar. Olur da kaybederse de çok gülerler arkasından.

Sayımların başında kazandım demecini vermenin pek de analizlere dayandığını düşünmüyorum. Bence algı oluşturmak için. Posta yoluyla kullanılan oyların cumhuriyetçilerin aldığı eyaletlere etkisi düşük olursa Trump alacak. Yukarıdaki akadaşında dediği gibi.

Yani bu trump da bilemiyorum boşuna kazandık demez gibi. Analistleri vardır yanında. Hangi eyaletten hangi bölgelerde ne kadar sayım olduğuna bakarlar, ona göre bölge değerlendirmesi yapıp olabildiğince gerçekçi bir sonuç tahmini yaparlar. Olur da kaybederse de çok gülerler arkasından.

Bunu şunun için dedi evet ben kazandım ama sonradan fark kapandı üstelik kaybettim yani bu işte bir iş var demek için. Psikoljik bir hamleydi. Benim kazanmam lazım ama kaybettim hakkımı istiyorum. Kaybedeceğini kendiside biliyor.

Veri girişleri durduruldu mu?

a.png
aa.png

2 kritik eyalet. Michigan başa baş. PA'da Biden'ın öne geçme olasılığı da var. Buralarda posta sonuçlara oldukça etki edecek gibi. Yani ilk defa bana bu kadar belirsiz bir sonuç gözüküyor. Sistemleri de yavaş, o da hileden korkulduğu için işte.
Veri girişleri durduruldu mu?
Şimdilik. Orada geceydi hatta batı yakasında hala gece (sabaha karşı 4) Doğuda sabah 7 ye yaklaşıyor. Gece sayılmadı.

Washington ayaklanmış arkadaşlar, Trump karşıtları sokakta polis müdahaleye başlamış.
Ve dostlar bir soru: Joker maskesi giymiş grupları görürmüyüz? Yada Joker filmindeki sahneleri aratan görüntülere şahit olurmuyuz?

Şimdilik. Orada geceydi hatta batı yakasında hala gece (sabaha karşı 4) Doğuda sabah 7 ye yaklaşıyor. Gece sayılmadı.
Önce ki seçimde yanılmıyorsam daha erken sonuçlanmıştı seçim. Katılım oranının yüksek olması mı geciktirdi seçim sonucunu şu an?

Washington ayaklanmış arkadaşlar, Trump karşıtları sokakta polis müdahaleye başlamış.
Ve dostlar bir soru: Joker maskesi giymiş grupları görürmüyüz? Yada Joker filmindeki sahneleri aratan görüntülere şahit olurmuyuz?
Şimdilik çok ciddi bir şey yok, ABD'li televizyon kanallarından takip ediyorum.
Önce ki seçimde yanılmıyorsam daha erken sonuçlanmıştı seçim. Katılım oranının yüksek olması mı geciktirdi seçim sonucunu şu an?
Hem o yüzden hem de oylar çok tedbirli sayılıyor ve bu da yavaşlatıyor.
Joker maskesi giymiş grupları görürmüyüz?
Keşke hocam :) Ama öyle ordunun karşısında durabileceklerini sanmıyorum. He tabi ordunun bir kesimi de Biden tarafında yer alırsa; patlatın mısırları, kurulun koltuğunuza.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı