ABD Türkiye'ye savaş açar mı?

Misak-ı milli sınırlarında olsak o hedef 10 sene önce bizdik zaten.

Aslında biz kendimizi bölerek bitiriyoruz da neyse.
Eskiden Amerika bu kadar güçlü değildi Sovyetler birliği 11 Aralık 1991 gününde dağıldığı zaman (tam hatırlamıyorum) bir hafta sonra Irak'a girdi şu an da da bu konuma geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afganistan'dan çekilen ABD, Rus tehdidine karşı Türkiye'yi karakol olarak orada bırakma derdinde.
Siyasi olarak anlaşamasak da Rus ayısına karşı bizimkiler de Coniler de hemfikir.

Çin ile mücadele etmek için gücünü pasifikte yoğunlaştıran ABD, bizim coğrafyamızdan çekiliyor.
Ben bu çekilmeyi Britanya'dan çekilen Roma İmparatorluğuna benzetiyorum.
Onlar da Germenler ile mücadele etmek için çekilmişlerdi.
ABD sonun başlangıcında.
Çin her şeyi üretiyor ve her şeyi üreten bir toplumu ekonomi ile kıskaca alamazsınız.
Kafasına vurmanız lazım.

Kısaca Türkiye ile ABD savaşmaz.
İşine gelmeyen hükümeti devirip yerine kendi kuklasını getirir.

Afganistan'dan çekilen ABD, Rus tehdidine karşı Türkiye'yi karakol olarak orada bırakma derdinde.
Siyasi olarak anlaşamasak da Rus ayısına karşı bizimkiler de Coniler de hemfikir.

Çin ile mücadele etmek için gücünü pasifikte yoğunlaştıran ABD, bizim coğrafyamızdan çekiliyor.
Ben bu çekilmeyi Britanya'dan çekilen Roma İmparatorluğuna benzetiyorum.
Onlar da Germenler ile mücadele etmek için çekilmişlerdi.
ABD sonun başlangıcında.
Çin her şeyi üretiyor ve her şeyi üreten bir toplumu ekonomi ile kıskaca alamazsınız.
Kafasına vurmanız lazım.

Kısaca Türkiye ile ABD savaşmaz.
İşine gelmeyen hükümeti devirip yerine kendi kuklasını getirir.
Mantıklı.

Sizce bu yakın yıllarda olur mu?
Yakın yıllarda savaş açması neredeyse imkansız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkiyeye yaptırım ve ambargo uygulayarak deli para kazanıyorlar, sanmam. Ancak savaş konusunda ABD özellikle ortadoğu bölgesinde hiç çekingen değil. Türkiyeyi işgal etmelerinin ekonomik anlamda bir getirisi olmaz hatta zararı olur.

İşgal edecek yüreği yok Amerika'nın. Sarı kafalıya zaten haddini bildirdik.

Geri
Yukarı