Abim QoS ayarı ile pingimi yükseltiyor

MhmetSton

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Abim kendi bilgisayarından kasıtlı olarak hızımı QoS ayarlarından kısıtlıyor. Ethernet ile bağlanıyorum lakin oyunlarda ping sürem çok yüksek. Arayüze de giremiyorum şifre değiştirilmiş. Bu kısıtı kaldırmanın herhangi bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okurken haz aldım aynısını evdekilere yapıyorum 3 mbps down 0.5 up onlara yeter. İşin şakası bir yana maalesef yok. Kullandığınız cihazın network bazlı bilgilerini değiştirip yeni bir cihaz maskesiyle bağlanmanız gerekir lakin bu da hem teknik bir iş hem de abiniz sürekli kontrol ediyorsa çözüme götürmeyecektir.

Merhaba. Abim kendi bilgisayarından kasıtlı olarak hızımı QoS ayarlarından kısıtlıyor. Ethernet ile bağlanıyorum lakin oyunlarda ping sürem çok yüksek. Arayüze de giremiyorum şifre değiştirilmiş. Bu kısıtı kaldırmanın herhangi bir yolu var mıdır?
Modemi resetleyin arayüz şifresi fabrika çıkış haline döner, QoS ayarıda kalkar. Sonrasında sizde arayüz şifresini değiştirirseniz abiniz giremez. Geri o da resetler ise sonsuz döngüye girer. Bir süre sonra anlaşmak durumunda kalırsınız.

Ben bile abine çok gıcık oldum. Seni düşünemiyorum. http://192.168.1.1/'e gir ve şifre falan değiş bence direkt. Sonra suçu abine at senin yüzünden falan de nasıl fikir?
1. Direk değil direkt olacak.
2. Arayüz şifresi değiştirmiş yani o linke giremez, öncesinde modemi resetlemesi gerekiyor.
3. Suçu abisine atmak ne alaka? Şu konuyu düzgün okuyun zaten abisi ile arasında geçen bir münakaşa var. Ne yaparsa yapsın onun yaptığı belli olacak.
4. Sonuç kötü fikir.

Hocam modemi resetleyin işte arayüze girip şifreyi abinizden hızlı siz değiştirin.

Nasıl yapacağım diye tonla şey denedim lakin kendimizi siber savaş içerisinde bulduk ahahah. Şimdi selfish net ile direkt Wi-Fi bağlantısını kesiyorum akfam rahat. 192.168.1.1/rom0 denedim o da olmadı ahaha.

Geri
Yukarı