Ablamın telefonundan bilinmeyen numaralarla uzun süreli konuşmalar yapılmış

Arkadaşlar, çok değişik bir durum daha var. Bazı aramaların kenarında internet araması işareti var, dakikalarca konuşulmuş. Çok fena çıkmaza girdik, şu an telefonu yedekliyorum. Birazdan sıfırlayacağım.

Hocam siz olayı tamamen yanlış anlamışsınız. Bu öyle bir şey değil zaten ablam kendisi geldi gösterdi. Üstelik uyurken telefonunu uçak moduna alıyor, uçak modu açıkken aramalar yapılmış. Turkcell'in kaydında da gördük, bildiğiniz tonlarca bilinmeyen numara. Kendimi ifade edemediğime üzüldüm gerçekten.
Hem neden yurt dışını aramaya çalışsın?

Telefonunda virüs olabilir mi, diyeceğim de virüsle de olabilecek iş değil gibi. Çok garip bir durum. Müşteri hizmetlerini aramayı denedin mi?

Korktuğum şey eğer gerçekten telefon hacklenmişse fotoğraflarda da bir iş var mıdır?

Eğer telefon hacklendiyse, rahatça arama yaptığına göre resimlerde tehlikede demektir.

WiFi ve mobil veri kullanımının uygulamalar ekranının görüntüsünü atar mısınız?
Screenshot_20210426-045025.png
Arkadaşlar çok eğişik bir durum daha var. Bazı aramaların kenarında internet araması işareti var, dakikalarca konuşulmuş. Çok fena çıkmaza girdik, şuan telefonu yedekliyorum birazdan sıfırlayacağım.

Bunlar hocam, şimdi bilgisayara yedeklemeli miyim anlamadım.
Şu anda dr.web programıyla telefonu taratıyorum ama daha bir şey çıkmadı.

Dosya Ekleri

• IMG-20210426-WA0000.jpg
    IMG-20210426-WA0000.jpg
    43,8 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG-20210426-WA0002.jpg
    IMG-20210426-WA0002.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG-20210426-WA0001.jpg
    IMG-20210426-WA0001.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 49
Böyle bir güvenlik açığı varsa gerçekten tehlikeli ve herkesin başına gelebilir. En basitinden, numaranızdan önemli birine tehdit veya hakaret içeren bir arama yapılırsa yada dolandıcılıkta kullanılırsa siz olmadığınızı ispat edene kadar baya başınız ağrır.
Yerinizde olsam ilk iş numarayı derhal kapattırıp cihazı da fabrika ayarlarına döndürürüm.

Geri
Yukarı