Abra A5 v12.1.2 aniden donma sorunu

Tgruly

Decapat
Öncelikle herkese merhabalar.
Bilgisayarımda şöyle bir sorun var. Durduk yere aniden bilgisayar donuyor değişik bir ses çıkartıyor, güç tuşuna basılı tutup kapatmadan asla ses gitmiyor ve bilgisayarda kendine gelmiyor. Bütün sürücüler en güncel durumda, Windows son sürümünde, format dahi attım fakat hiçbir şekilde bu sorundan kurtulamıyorum. Önceleri mavi ekran verip donuyordu artık mavi ekran vermeden ekranda ne açıksa öyle donuyor. Bilgisayara yaptığım testlerin sonuçlarını aşağıda fotoğraf olarak paylaştım.

Bilgisayarım Monster Abra A5 v12.1.2.
Sistem özellikleri ise:
Kaby lake Intel i5 7300HQ.
NVIDIA GeForce GTX 1050 4 GB.
Adata 8 GB 2400 MHz DDR4 RAM.
WD 1 TB HDD 7200 RPM.
En ufak yardımı dokunan herkese şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Kartı.png
    Ekran Kartı.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 50
  • HDD.png
    HDD.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 39
  • PS.png
    PS.png
    49,8 KB · Görüntüleme: 42
  • ram.png
    ram.png
    133,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu sorunu başka bir bilgisayar modelinde yaşamıştım bilgisayar aniden donup fan deviri artıyor güç tuşu harici de kapatılmıyordu. Daha sonra anakart ve BIOS ile ilgili problemler çıktığını öğrendim. Doa kapmasında gönderdim daha sonra da iade ettim.

Ben bu sorunu başka bir bilgisayar modelinde yaşamıştım bilgisayar aniden donup fan deviri artıyor güç tuşu harici de kapatılmıyordu. Daha sonra anakart ve BIOS ile ilgili problemler çıktığını öğrendim. Doa kapmasında gönderdim daha sonra da iade ettim.

Bilgisayarı aldığım günden itibaren böyle bir sorunla karşılaştım defalarca teknik servise gönderdim bilgisayarı. "Bilgisayara bütün testler uygulanmıştır ve hiçbir sorun görülmemiştir." İbaresiyle bana bilgisayarı geri gönderdiler bende bu hata tekrar olduktan sonra video kaydına alıp Monster teknik servisine bilgisayar ile tekrar gönderdim bana geri dönütleri ise "Bilgisayarda YouTube aracılığı ile gönderilen hatayı, yaptığımız testler sonucunda karşılaşmadık bir sorun yoktur." dedikten sonra tekrar gönderdiler ve şu an bilgisayar elimde ne yapacağımı bilmiyorum.

Aynı sorun bendede var hocam monster abra a5 v8.1 kullanıyorum. En son format yolunu denemek istedim yazılımsal birşey yüzünden mi diye ancak format atarken tekrar kilitlendi ve artık kullanamıyorum. Çözümünü buldaysan paylaşır mısın? Bir de bios versiyonun nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı