Abra A5 V12.1 Battlefield 1 FPS Sorunu

Reveral

Kilopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 V12.1 laptopumda yüksek ayarlarda Battlefield 1'de 35 FPS'i geçemiyor. Bazı haritalar normal fakat detay olan yerlerde çok düşüyor. Hikaye kısmını ultrada oynadım herhangi bir düşme olmadı. Monster'ın yaptığı testte ölüm oyunu ultrada gayet akıcıydı. Fakat o haritada bile ultra kasıyor. Arkaplanda çalışan bir şey yok. Sorun ne olabilir ?

bf1_2018_12_01_16_25_11_033-min.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz oluyor. Bakarsanız CPU %100 iken GPU %57. Aslında bu Battlefield gibi bir oyunda olabilecek birşey çünkü Battlefield fazla oyunculu olduğundan işlemciye abanıyor.

8 GB RAM kulanıyor iseniz steam, google gibi uygulamaları görev yöneticisinden kapatın.

@time to abandon ship Arkaplanda çalışan uygulamaları kapattım, game booster kurdum. Şuan iyi gibi ayarlar önceden yüksekteydi kasıyordu şuan ultrada bu değerlerde ama ara sıra düşmeler oluyor %80 e düşüyor anlık. Konudaki kodu yazdım bir değişiklik olmadı önceki değeri -1 di. Şaşırdığım ise test videolarında akıcı olması.
bf1_2018_12_03_01_09_31_860_1920x1080.jpg

Aldığınız değerler gayet normal bir çok konuda sistem özelliklerine bakılmadan direk sürücünüz güncel mi? Ram yetersiz gibi saçma yorumlar yapılıyor yüksek ayarlarda 1080p de 1050 bir ekran kartının verebileceği değerleri alıyorsunuz aldığınız değerler gayet normal.

Ekran Alıntısı.PNG

@Maximen BF1 için olacaktı yanlış oldu galiba. Test videolarında akıcı bir şekilde gösteriyor. Bir çok arkaplan uygulamasını kapattım ve sildim düzeldi biraz resimde olduğu gibi fakat hala drop oluyor dediğim gibi. Teknik servisi arayıp konuyu güncellerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı