Abra A5 v13.1.1 performans düşüşü

Jthunter

Centipat
Daha fazla  
Monster notebook Abra A5 v13.1.1 markalı laptopumu ilk açtığımda Valorant oyununda 120 ila 160 arası FPS veriyor fakat 5dk sonra bu değer 40 60 arasına iniyor. Neden olabilir? Genelde tam tersi olur ve bu olayı 6 7 aydır yaşıyorum. 2 gün önce kendiliğinden düzeldi ama tekrar başladı.

ilk bu dediğimi yap, orada o özelliği açınca yeniden başlat, yine buraya gel nvidia varsa ekleyip oyna, nvidia yoksa

buraya girip yüklemeleri yap
Selamlar yardımınız icin tesekkurler sizin dediğiniz nvidia için Windows guncellemedim ama birsey buldum ve biraz garip görev yöneticisinden gpu 1 (gtx1050) için olan seçenek %5 kullanılıyor gpu0(intelhd grapichs ) için olan %0%1 oranında çalışıyor ben gpu 1 seçeneğine tıklayıp yani detaylarına girip onu arkada açık birakiyorum ce örnek olarak valorant oyununa giriş yapıyorum fps im olması gereken 150 160 seviyelerine çıkıyor 30 dk civari boyle takılıyor sonra arada tekrar 70 lere iniyor bekleyince tekrar yükseliyor ama bazende bu 70lerde takılıyor bende gidip görev yöneticisini kapayıp açıp en baştaki işlemleri uyguluyorum böyle yapınca fps gene 150lere çıkıyor bu neden oluyor ve pc ye zarar verir mi gpu sıcaklığı( 45 60 derece arası)

Selamlar yardımınız icin tesekkurler sizin dediğiniz nvidia için Windows guncellemedim ama birsey buldum ve biraz garip görev yöneticisinden gpu 1 (gtx1050) için olan seçenek %5 kullanılıyor gpu0(intelhd grapichs ) için olan %0%1 oranında çalışıyor ben gpu 1 seçeneğine tıklayıp yani detaylarına girip onu arkada açık birakiyorum ce örnek olarak valorant oyununa giriş yapıyorum fps im olması gereken 150 160 seviyelerine çıkıyor 30 dk civari boyle takılıyor sonra arada tekrar 70 lere iniyor bekleyince tekrar yükseliyor ama bazende bu 70lerde takılıyor bende gidip görev yöneticisini kapayıp açıp en baştaki işlemleri uyguluyorum böyle yapınca fps gene 150lere çıkıyor bu neden oluyor ve pc ye zarar verir mi gpu sıcaklığı( 45 60 derece arası)
Ne yapıyorsun tam olarak anlayamadım ?

Selamlar yardımınız için teşekkürler sizin dediğiniz NVIDIA için Windows guncellemedim ama bir şey buldum ve biraz garip Görev Yöneticisi'nden GPU 1 (GTX1050) için olan seçenek %5 kullanılıyor GPU0(intelhd Graphics ) için olan %0%1 oranında çalışıyor ben GPU 1 seçeneğine tıklayıp yani detaylarına girip onu arkada açık birakiyorum ce örnek olarak Valorant oyununa giriş yapıyorum FPS'im olması gereken 150 160 seviyelerine çıkıyor 30 dk civari boyle takılıyor sonra arada tekrar 70'lere iniyor bekleyince tekrar yükseliyor ama bazen de bu 70'lerde takılıyor bende gidip Görev Yöneticisi'ni kapayıp açıp en baştaki işlemleri uyguluyorum böyle yapınca FPS gene 150'lere çıkıyor bu neden oluyor ve PC'ye zarar verir mi GPU sıcaklığı( 45 60 derece arası)

Zarar verir mi bilmem sıcaklık o kadar yüksek değil ama güncelleme önemli onu da yapmanı tavsiye ederim

Bunu 3 kez yaptim ve her seferinde oldu
Olmadı demiyorum zaten. Olmasının sebebi başka bir şeydir diyorum. Mesela sen ondan olduğunu sanıyorsundur ama alt tab yaptığın için düzeliyordur. Demek istediğimi anlamışsındır umarım. Çünkü görev yöneticisine gelip oraya baktıktan sonra düzelmesi mantıklı değil.

Isı değerleri paylaşıldı mı?
Oyun esnasında frekansları da göremiyoruz. Yardımcı olur musunuz?

ThrottleStop'u şimdiden kurmaya başlayın. Muhtemelen işimiz düşecek.
Klasöre çıkartın programı. Çalıştırın. FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

Isı değerleri paylaşıldı mı?
Oyun esnasında frekansları da göremiyoruz. Yardımcı olur musunuz?

ThrottleStop'u şimdiden kurmaya başlayın. Muhtemelen işimiz düşecek.
Klasöre çıkartın programı. Çalıştırın. Fıvr ve tpl sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

RAR dosyasını çıkardım ve fivr ve tpl sekmelerinin fotoğrafını aldım.

Dosya Ekleri

• 20211224_183535.jpg
    20211224_183535.jpg
    193 KB · Görüntüleme: 19
  • 20211224_183054.jpg
    20211224_183054.jpg
    206,5 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı