Abra A5 V13.3 vs RX 580 Sistem

Tek 8 GB koymaya çalışın. Öyle deneyin bir de isterseniz ilk seferinde SDD' siz toplayın ilerde alırsınız onu da monitör bence dediğim gibi RX 580 gibi güzel kart için FreeSync destekli ve 75 HZ olan monitör varsa uygun fiyata onu seçmeye çalışın derim. Veya fazla HZ önemli değil diyorsanız RYZEN 2600 seçmeye çalışın derim.
Anakart B mi alayım A mı acaba? Veya B450M?

Sonuçlar doğrultusunda 2600 sığmıyor.

Anakart B mi alayım A mı acaba? Veya B450M?
Şuan ki seçtiğiniz anakart güzel aslında. Ancak sizin için 4 slot önemli değilse Çift ram slotlu olan B450M serisi var daha ucuz olduğundan. OC yapmam diyorsanız fazla zorlamam anlamında hani veya Crossfire yapmam deniyorsa B450M modelleri alınabilir uygun aslında. Size kalmış ama SDD almayarak daha iyi monitör almaya çalışabilirseniz başta bence önemli olanı o. İşlemci yükseltme imkanı varsa 1600 alınabilir anakart düşürüp. Yani daha iyi olur diye düşünüyorum ama anakartı küçük bir anakart almak gerçekten mantıklı mı ona emin değilim.

Şuan ki seçtiğiniz anakart güzel aslında. Ancak sizin için 4 slot önemli değilse Çift ram slotlu olan B450M serisi var daha ucuz olduğundan. OC yapmam diyorsanız fazla zorlamam anlamında hani veya Crossfire yapmam deniyorsa B450M modelleri alınabilir uygun aslında. Size kalmış ama SDD almayarak daha iyi monitör almaya çalışabilirseniz başta bence önemli olanı o. İşlemci yükseltme imkanı varsa 1600 alınabilir anakart düşürüp. Yani daha iyi olur diye düşünüyorum ama anakartı küçük bir anakart almak gerçekten mantıklı mı ona emin değilim.
Zorlaya zorlaya şöyle sistem oldu:
Sistem.PNG

Güzel oldu gibi itopya' dan da toplamayı deneyin derim bi de. 500W yeterli olacaktır ancak 550 yada 600W güç kaynağı daha iyi olabilirdi az indirimlerle yakalabilirdi.

Bu güzel gibi geliyor başka arkadaşlar varsa onlar da fikir verebilir 1400 çoklu çekirdek isteyen oyunlarda daha iyi performans verecektir 2200' e göre.

Alınmayın ama çok da anlamıyorsunuz sistem toplamaktan; Sinerji'de satılan hazır pcler bile 1000₺ daha ucuz bundan. Ben bir öneride bulunayım(sizinkinden farkı 16GB RAM'li, SSD'li ve daha büyük monitörlü olması, işlemci ve anakartta ise gereksiz harcama yok.):

Eki Görüntüle 340191
Başka bir konu açmıştım oraya da yazın. Zaten dediğim gibi çokta anlamam bu işlerden. O konu birazdan açılır daha açılmadı sanırım Ryzen 1400'lü sistem diye.
Açıldı:
Ryzen 1400 ve RX 580'li Sistem Toplama

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı