Çözüldü Abra A5 v15.1 monitöre bağlayınca FPS artışı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cenobite

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, Abra A5 v15.1 kullanıcısıyım. Teknik özellikleri şu şekilde: GTX 1650, i5 9. nesil. 8gb RAM. Sadece Valorant oyununda gözlemlediğim şekilde bilgisayarın kendi monitörünü kullandığımda yaklaşık 100 fps alırken(ki bu arada bir 90'lara inebiliyor) VGA HDMI dönüştürücü ile bağladığım monitörde 150fps alıyorum. Bu kadar fps farkının sebebi ne olabilir? Bu fpsleri bilgisayarın kendi monitöründe de görmek için ne yapmalıyım? Arada ciddi bir fark var çünkü.

Ekstra olarak bir sorum olacak: Monitöre bağladığımda kasmayan tarayıcı kendi mönitöründe kasma yapıyor. Tabi arada bariz fark var ama iki monitör de 60fps. Laptop kendi mönitöründe 60fps'den aşağı vermemeli, hele hele tarayıcı da. Bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Tarayıcı opera.

Son düzenleme:
Çözüm
Normaldir, MUX yok. Bu yüzden artar, HDMI portunuz NVIDIA ekran kartına bağlı olduğu için görüntü sadece NVIDIA ekran kartından geliyor.
Merhaba arkadaşlar, Abra A5 v15.1 kullanıcısıyım. Teknik özellikleri şu şekilde: GTX 1650, i5 9. nesil. 8gb RAM. Sadece Valorant oyununda gözlemlediğim şekilde bilgisayarın kendi monitörünü kullandığımda yaklaşık 100 fps alırken(ki bu arada bir 90'lara inebiliyor) VGA HDMI dönüştürücü ile bağladığım monitörde 150fps alıyorum. Bu kadar fps farkının sebebi ne olabilir? Bu fpsleri bilgisayarın kendi monitöründe de görmek için ne yapmalıyım? Arada ciddi bir fark var çünkü.

Ekstra olarak bir sorum olacak: Monitöre bağladığımda kasmayan tarayıcı kendi mönitöründe kasma yapıyor. Tabi arada bariz fark var ama iki monitör de 60fps. Laptop kendi mönitöründe 60fps'den aşağı vermemeli, hele hele tarayıcı da. Bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Tarayıcı opera.
Ben de laptopu 1920x1080 olan TV ye HDMI ile bağlamak istiyorum gerçekten bi FPS artışı var mı ya :D

Merhaba arkadaşlar, Abra A5 v15.1 kullanıcısıyım. Teknik özellikleri şu şekilde: GTX 1650, i5 9. nesil. 8 GB RAM. Sadece Valorant oyununda gözlemlediğim şekilde bilgisayarın kendi monitörünü kullandığımda yaklaşık 100 FPS alırken(ki bu arada bir 90'lara inebiliyor) VGA HDMI dönüştürücü ile bağladığım monitörde 150FPS alıyorum. Bu kadar FPS farkının sebebi ne olabilir? Bu FPS'leri bilgisayarın kendi monitöründe de görmek için ne yapmalıyım? Arada ciddi bir fark var çünkü.

Ekstra olarak bir sorum olacak: Monitöre bağladığımda kasmayan tarayıcı kendi monitöründe kasma yapıyor. Tabi arada bariz fark var ama iki monitör de 60FPS. Laptop kendi monitöründe 60FPS'den aşağı vermemeli, hele hele tarayıcı da. Bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Tarayıcı Opera.

Daha az ısınıyor olabilir.

Normaldir, MUX yok. Bu yüzden artar, HDMI portunuz NVIDIA ekran kartına bağlı olduğu için görüntü sadece NVIDIA ekran kartından geliyor.
Benim laptopum Nitro5 ve dahili ekran kartını devre dışı bırakamıyorum şimdi ben bu laptopu HDMI ile bağlasam TV ye bir ayar yapmam gerekir mi? Yüksek FPS vermesi için?

2. dediğiniz olan tarayıcı durumunu bilmiyorum ama mantığımla yukarıda açıkladığım sebepden olabilir diye düşünüyorum.
Valla bende oldu, çok ilginç bir durum :D
Öğrendikten sonra ilginç değil, MUXless cihaza sahipsiniz. Normal yani.

2. dediğiniz olan tarayıcı durumunu bilmiyorum ama mantığımla yukarıda açıkladığım sebepden olabilir diye düşünüyorum.

Öğrendikten sonra ilginç değil, MUXless cihaza sahipsiniz. Normal yani.
Muhtemelen bunu dahili monitöre yapmanın bir yolu yok. Bilgisayar firmaları neden bu kadar performans arttıracak bir şeyi ayarlamamışlar acaba diye düşündürüyor. Vardır heralde bir dezavantajı/avantajı. Teşekkürler

Geri
Yukarı