Abra A5 v15.4 Kernel Power 41 (63) hatası

abrn

Femtopat
Monster Abra A5 v15.4 cihazımı 1 yılda 5-6 kez servise gönderdim. Son olarak özel bir ekip ilgilendi ama yine sorun bulunamadı dendi. Beni aradıklarında en azından anakart ve RAM'i değiştirmek için izin istediler ve izin verdim. 2-3 hafta oldu cihazı teslim alalı ve sorun oluşmaya devam ediyor. Teslim alınca Windows 2004 sürümü vardı. Bana gelince güncelledim, doğal olan bir şekilde güncellemesi geldi yani. Neyse 20H2'ye güncelledim ama yine eski sorunlar olmaya başladı. Masaüstünde simgeler, başlat çubuğu vs. tamamen donuyordu. Ben de yazılımla alakalı bir sorun var diye düşündüm. Çünkü Monster bana böyle şöyle dedi "biz anakart ve RAM'i değiştik eğer hala sorun devam ederse yazılımsaldır" dendi. Gerçekten de öyle oldu. Neyse ben kurtarma yaptım ve eski tarihe yükledim cihazı. Ama 20H2 güncelledikten hemen sonraki tarihe yükledi. Ben de Denetim Masası'ndan 2 güncelleme kaldırdım (birinde 20H2 yazıyordu). 3 tane vardı diğerinde kaldır ibaresi yoktu. Kaldırdıktan sonra yeniden başlattım ve sürüm 2004'e alınmıştı. Sonrasında güncellemeleri 35 gün duraklattım ve Monster'ı aradım bana hizmetlerden Windows Update'i durdurun dendi. Durdurdum ve kullanmaya devam ettim. Daha 1-2 gün oldu ve bir an da bilgisayar kapandı. Hem de açılır açılmaz masaüstünü gördüm ve kapandı hemen. Açarken siz de biliyorsunuz ki durup dururken kapanınca biraz daha geç açılıyor ve bende Windows hazırlanıyor diye karşıma yazı çıktı. Bilmiyorum normal mi? Bana lütfen yardım olun buraya da defalarca yazdım. Size olay görüntüleyicisindeki verileri atıyorum. Ek olarak dün de 10dhc sürücülerini güncellediğimde Windows 2004 olmasına rağmen anında yine masaüstünde donma yaptı ve tekrar kurtarmak zorunda kaldım. (minidump dosyası yok)

Dosya Ekleri

• OCCT-Screenshot-20210305-113620.png
    OCCT-Screenshot-20210305-113620.png
    147,3 KB · Görüntüleme: 49
  • OCCT-Screenshot-20210305-114236.png
    OCCT-Screenshot-20210305-114236.png
    154 KB · Görüntüleme: 44
  • OCCT-Screenshot-20210305-121055.png
    OCCT-Screenshot-20210305-121055.png
    144,7 KB · Görüntüleme: 41
  • olay.png
    olay.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 47
  • olay2.png
    olay2.png
    18 KB · Görüntüleme: 50
5 6 kez teknik servise girmiş cihaz dikiş tutmaz her parçası değiştirilmiş neredeyse. Ya kronik bir arızası var ya da yazılımsal. Ama zannetmiyorum ki yazılımsal değil bence. Monster sonuçta yani bir şey beklememek lazım. Bende de var ama ilk aydan servise gitti ekran değişimi oldu.

Gün geçmiyor ki, Monster kullanıcıları cihazlarında oluşan sorunları "iyi ve özel olarak ilgilendiler" diyerek yumuşatmasın.

İnanın, monster başlığı görür görmez içimden "kesin çok iyi ilgilenmişlerdir" diye geçiriyorum.
Sizinle ilgilenmiş olmaları bir şeyi değiştirmiyor kardeşlerim, canlarım. Cihazları kronik sorunlu. Ücretsiz macun sürmeleri, temizlemeleri sizi yumuşatmasın.

En mağdur olanınız bile "beni özel olarak aradılar, gayet ilgili konuştular" diye kendini avutuyor.
Yapmayın. Geçmiş olsun.

Not: Sorun yazılımsal falan değildir.

5 6 kez teknik servise girmiş cihaz dikiş tutmaz her parçası değiştirilmiş neredeyse. Ya kronik bir arızası var ya da yazılımsal. Ama zannetmiyorum ki yazılımsal değil bence. Monster sonuçta yani bir şey beklememek lazım. Bende de var ama ilk aydan servise gitti ekran değişimi oldu.
Yoruldum gerçekten ya. Son dönemim bitsin de bari yarı yolda bırakmasın. Aylardır oyun dahi oynamıyorum. Hiç de üçüncü parti yazılım kullanmadım :(

Monster almayın arkadaşlar. Bir ürüne direkt olarak almayın demeyi hiç sevmiyorum fakat lütfen kendi iyiliğiniz için monster bilgisayar almayın, aldırmayın.
Bilgisayarınızı tekrar servise gönderip değişim isteyin, 4 kere aynı sorundan servise giden ürün değişilmek zorunda. Değişim istediğinizi özel olarak belirtin ve aynı sorundan dolayı 4 ten fazla kez servise yolladığınızı da belirtin. Sorun çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine başvurun.
Not: Sanırım değişim yerine para iadesi de isteyebilirsiniz.

Monster almayın arkadaşlar. Bir ürüne direkt olarak almayın demeyi hiç sevmiyorum fakat lütfen kendi iyiliğiniz için monster bilgisayar almayın, aldırmayın.
Bilgisayarınızı tekrar servise gönderip değişim isteyin, 4 kere aynı sorundan servise giden ürün değişilmek zorunda. Değişim istediğinizi özel olarak belirtin ve aynı sorundan dolayı 4 ten fazla kez servise yolladığınızı da belirtin. Sorun çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine başvurun.
1 yıldır dediklerinizi yapıyorum ve birkaç ay önce garantisi son buldu.
Gün geçmiyor ki, Monster kullanıcıları cihazlarında oluşan sorunları "iyi ve özel olarak ilgilendiler" diyerek yumuşatmasın.

İnanın, monster başlığı görür görmez içimden "kesin çok iyi ilgilenmişlerdir" diye geçiriyorum.
Sizinle ilgilenmiş olmaları bir şeyi değiştirmiyor kardeşlerim, canlarım. Cihazları kronik sorunlu. Ücretsiz macun sürmeleri, temizlemeleri sizi yumuşatmasın.

En mağdur olanınız bile "beni özel olarak aradılar, gayet ilgili konuştular" diye kendini avutuyor.
Yapmayın. Geçmiş olsun.

Not: Sorun yazılımsal falan değildir.
Artık her yere yazıyorum. Almayın aldırmayın diye yemin ederim bıktım. Dediğim gibi yalnızca bu dönem beni götürsün yeter. Mimarlık öğrencisiyim.

Garantisi bittiyse elinizden pek bir şey gelmez. Yazılımsal olmasını umarak temiz Windows kurulumu yapabilirsiniz. Windows'unuzu Microsoft hesabınıza bağlarsanız lisansınız kaybolmaz. Yine de lisans anahtarınızı da bir yere not alın.

CPU hakkın rahmetine kavuşmuş ya da gücü sağlayan kablolar kaliteli olmadığından ömrünü doldurup istenilen gücün fazlasını ve daha azını sürekli değişik bir şekilde verdiğinden sistem kilitlenmesine neden olmuş, yazılımsal değil, ben olsaydım firmaya dava açardım çünkü bu sorun defolu bir mal olduğunu gösteriyor, normal bir mal böyle bir hata yapmaz, defolu alıp 1 yıl sonra ömrü dolunca göstermeye başlamış gibi duruyor.

Garantisi bittiyse elinizden pek bir şey gelmez. Yazılımsal olmasını umarak temiz Windows kurulumu yapabilirsiniz. Windows'unuzu Microsoft hesabınıza bağlarsanız lisansınız kaybolmaz. Yine de lisans anahtarınızı da bir yere not alın.
Ben de dahil en az 3 kere temiz kurulum yapıldı.
CPU hakkın rahmetine kavuşmuş ya da gücü sağlayan kablolar kaliteli olmadığından ömrünü doldurup istenilen gücün fazlasını ve daha azını sürekli değişik bir şekilde verdiğinden sistem kilitlenmesine neden olmuş, yazılımsal değil, ben olsaydım firmaya dava açardım çünkü bu sorun defolu bir mal olduğunu gösteriyor, normal bir mal böyle bir hata yapmaz, defolu alıp 1 yıl sonra ömrü dolunca göstermeye başlamış gibi duruyor.
Gerçekten de 2. yılında sorunlar başladı...
Nasıl ve hangi yolla dava açmam gerek. Bu konuda pek bilgim yok. Öğretebilir misiniz ? @Tseenka @monurts

Eğer @Tseenka nın kablolarla alakalı tahmini doğruysa, bu bilgisayarın bir anda alev almasına bile sebep olabilir ki bu benim daha önce yaşadığım bir durum. Dikkatli olmanızı öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı