Abra A5 V16.7 nasıldır?

Bütçe
10.000 - 12.000
ama illa magazadan almaniz gerekiyorsa ideapad size şart olabilir itopyadan alabilirsiniz,ama emin degilim satislari varmı şubelerinde

Aldığından dolayı biraz yakınan bir hocamız var. İsterseniz ondan dinleyin. Söz sizde hocam.(daha iyi deneyimini aktaracaktır) @tomhardy2022

Öncelikle sunu söyleyeyim panel gercekten isik sizmasi yoksa cok guzel ama su statik tetikleme problemi disinda sorun olmazsa 6-8 ayda bir bakimlarini yaptiricaksan idare eder diyorum toplama laptop ama isin kisa sozu uzun omurlu olur mu emin degilim. Panel isik sizmasi olu piksel vs statik tetikleme problemine denk gelmezsen iyi hatta pchocasi TV tamer hoca ona gelen Abra'lar muazzam gorunuyot neden bilmiyorum ortam hilesi vb cozemedim. @Jans

Son düzenleme:
Öncelikle sunu söyleyeyim panel gercekten isik sizmasi yoksa cok guzel ama su statik tetikleme problemi disinda sorun olmazsa 6-8 ayda bir bakimlarini yaptiricaksan idare eder diyorum toplama laptop ama isin kisa sozu uzun omurlu olur mu emin degilim. Panel isik sizmasi olu piksel vs statik tetikleme problemine denk gelmezsen iyi hatta pchocasi TV tamer hoca ona gelen Abra'lar muazzam gorunuyot neden bilmiyorum ortam hilesi vb cozemedim.
@tomhardy2022 hocam bana yazmayacaktınız da neyse sıkıntı yok. @Jans hocam buyurun.

Bahsi geçen laptobu kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Laptop'un control center yazılımı aşırı sıkıntılı. Control center yazılımında 4 adet güç modu var. Bunlar: Güç tasarrufu, sessiz mod, eğlence ve performans modu. Bilgisayardan tam verim alabilmek için doğal olarak performans moduna alınır fakat bu modelde (çoğu Monster modelinde) performansa aldığınız zaman bilgisayarın işlemci, ekran kartı kullanımı hiç stabil olmuyor ve fanlar yüksek devirde dönüyor. En önemlisi ise oyunlarda inanılmaz fps drop sorunu yaşıyorsunuz. Bu çok büyük bir problem ve açıkcası denemediğim yöntem kalmadı. Bir sürü control center indirip denedim hepsinde aynı, biosu tekrar yükledim (eksik dosyalar olabiliyormuş bazen bios'ta o yüzden tekrar yüklememi istediler) ama olmadı hatta bir önceki biosa döndüm ama hala devam ediyordu. En son çare olarak servise götürdüm (2 kere). İlk götürüşümde bir sorun görülmedi ve geri aldım, ikinci götürüşümde ise bir kağıda detaylı ve temiz bir şekilde problemin ne olduğunu belirtip üstüne de en çok fps drop yaşadığım oyunların video kaydını alıp masaüstüne koydum ki sorunu tam anlasınlar diye. Bu sefer ise teknisyen beni arayıp "sorun olmadığını" belirtti ama masaüstüne koyduğum videoları belli ki görmemiş. Beni arayan teknisyene masaüstündeki videoları izlemesini rica ettim ve tamam diyip kapattı. Bundan 1 gün sonra cihazımın M2 SSD'sinde problem olduğunu söyleyip garanti kapsamında değiştirdiklerini söylediler. Cihaz elime tekrar geçtiğinde tekrar sorun yaşadığım oyunları indirip test ettim ama sorun hala devam ediyordu.

MONSTER ALMAYIN, ALDIRTMAYIN.

NOT:Cihazın control center yazılımındaki Performans modunun sıkıntılı olduğunu belirtmiştim. O sorunun çözümü ise Performans modu yeni Güç tasarrufu modunda kullanmak. Güç tasarrufunda kullanınca bilgisayar daha stabil ve daha sessiz çalışmaya başladı. En önemlisi ise tüm oyunlardaki FPS drop kesildi. Ama bu seferde ekran kartının MHz'i 1780 olması gerekirken 1380 MHz'de çalışmaya başladı. Yani 3 - 4 veya biraz daha fazlalık bir fps düşüşü söz konusu.

Bahsi geçen laptobu kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Laptop'un control center yazılımı aşırı sıkıntılı. Control center yazılımında 4 adet güç modu var. Bunlar: Güç tasarrufu, sessiz mod, eğlence ve performans modu. Bilgisayardan tam verim alabilmek için doğal olarak performans moduna alınır fakat bu modelde (çoğu Monster modelinde) performansa aldığınız zaman bilgisayarın işlemci, ekran kartı kullanımı hiç stabil olmuyor ve fanlar yüksek devirde dönüyor. En önemlisi ise oyunlarda inanılmaz fps drop sorunu yaşıyorsunuz. Bu çok büyük bir problem ve açıkcası denemediğim yöntem kalmadı. Bir sürü control center indirip denedim hepsinde aynı, biosu tekrar yükledim (eksik dosyalar olabiliyormuş bazen bios'ta o yüzden tekrar yüklememi istediler) ama olmadı hatta bir önceki biosa döndüm ama hala devam ediyordu. En son çare olarak servise götürdüm (2 kere). İlk götürüşümde bir sorun görülmedi ve geri aldım, ikinci götürüşümde ise bir kağıda detaylı ve temiz bir şekilde problemin ne olduğunu belirtip üstüne de en çok fps drop yaşadığım oyunların video kaydını alıp masaüstüne koydum ki sorunu tam anlasınlar diye. Bu sefer ise teknisyen beni arayıp "sorun olmadığını" belirtti ama masaüstüne koyduğum videoları belli ki görmemiş. Beni arayan teknisyene masaüstündeki videoları izlemesini rica ettim ve tamam diyip kapattı. Bundan 1 gün sonra cihazımın M2 SSD'sinde problem olduğunu söyleyip garanti kapsamında değiştirdiklerini söylediler. Cihaz elime tekrar geçtiğinde tekrar sorun yaşadığım oyunları indirip test ettim ama sorun hala devam ediyordu.

MONSTER ALMAYIN, ALDIRTMAYIN.

NOT:Cihazın control center yazılımındaki Performans modunun sıkıntılı olduğunu belirtmiştim. O sorunun çözümü ise Performans modu yeni Güç tasarrufu modunda kullanmak. Güç tasarrufunda kullanınca bilgisayar daha stabil ve daha sessiz çalışmaya başladı. En önemlisi ise tüm oyunlardaki FPS drop kesildi. Ama bu seferde ekran kartının MHz'i 1780 olması gerekirken 1380 MHz'de çalışmaya başladı. Yani 3 - 4 veya biraz daha fazlalık bir fps düşüşü söz konusu.
Hocam güç tasarrufu modunda daha fazla ısınma olmuyor mu ? (Yazılımın dandik olduğunu bende biliyorum da)

Bahsi geçen laptopu kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Laptopun Control Center yazılımı aşırı sıkıntılı. Control Center yazılımında 4 adet güç modu var. Bunlar: Güç tasarrufu, sessiz mod, eğlence ve performans modu. Bilgisayardan tam verim alabilmek için doğal olarak performans moduna alınır fakat bu modelde (çoğu Monster modelinde) performansa aldığınız zaman bilgisayarın işlemci, ekran kartı kullanımı hiç stabil olmuyor ve fanlar yüksek devirde dönüyor. En önemlisi ise oyunlarda inanılmaz FPS düşmesi sorunu yaşıyorsunuz. Bu çok büyük bir problem ve açıkçası denemediğim yöntem kalmadı. Bir sürü Control Center indirip denedim hepsinde aynı, BIOS'u tekrar yükledim (eksik dosyalar olabiliyormuş bazen BIOS'ta o yüzden tekrar yüklememi istediler) ama olmadı hatta bir önceki BIOS'a döndüm ama hala devam ediyordu. En son çare olarak servise götürdüm (2 kere). İlk götürüşümde bir sorun görülmedi ve geri aldım, ikinci götürüşümde ise bir kağıda detaylı ve temiz bir şekilde problemin ne olduğunu belirtip üstüne de en çok FPS düşmesi yaşadığım oyunların video kaydını alıp masaüstüne koydum ki sorunu tam anlasınlar diye. Bu sefer ise teknisyen beni arayıp "sorun olmadığını" belirtti ama masaüstüne koyduğum videoları belli ki görmemiş. Beni arayan teknisyene masaüstündeki videoları izlemesini rica ettim ve tamam deyip kapattı. Bundan 1 gün sonra cihazımın M.2 SSD'sinde problem olduğunu söyleyip garanti kapsamında değiştirdiklerini söylediler. Cihaz elime tekrar geçtiğinde tekrar sorun yaşadığım oyunları indirip test ettim ama sorun hala devam ediyordu.

Monster almayın, aldırtmayın.

Not: Cihazın Control Center yazılımındaki performans modunun sıkıntılı olduğunu belirtmiştim. O sorunun çözümü ise performans modu yeni güç tasarrufu modunda kullanmak. Güç tasarrufunda kullanınca bilgisayar daha stabil ve daha sessiz çalışmaya başladı. En önemlisi ise tüm oyunlardaki FPS düşmesi kesildi. Ama bu sefer de ekran kartının MHz'i 1780 olması gerekirken 1380 MHz'de çalışmaya başladı. Yani 3 - 4 veya biraz daha fazlalık bir FPS düşüşü söz konusu.

Bunların anakartın elektriği doğru şekilde iletememesinden kaynaklanıyor deniliyor. Ne kadar doğru tartışılır.

Hocam güç tasarrufu modunda daha fazla ısınma olmuyor mu ? (Yazılımın dandik olduğunu bende biliyorum da)
Güç tasarrufuna aldığınız zaman evet fanlar oyuna veya herhangi ağır bir program kullanmaya başladığınız zaman tam devirde dönmüyor ve dolayısıyla ısınma yapıyor. Ama bunu telafi edebiliyorsunuz. Laptobun klavyesinden FN + 1 tuş kombinasyonunu yaptığınız zaman fanlar otomatik moddan çıkıp maksimum devirde dönmeye başlıyor ve biraz daha soğutuyor laptobu. Ben soğutucuyla kullandığım için fazla ısınma olmuyor güç tasarrufunda. İşlemci genelde tüm oyunlarda 70 - 75 derece, ekran kartı ise max 80 derece oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı