Abra A5 v17.2.1 alınır mı?

Selam herkese şu an elimde Dell G3 3590 bir Gaming laptop var. Laptopu zamanı geçmeden fiyatı iyice ölmeden satmak ve bir üst modele geçmek istiyorum. Arkadaşım şu sıralar Monster laptop aldı ve Monster laptop sevmesem de fiyat performans olduğunu biliyorum. İzmir'de oturuyorum elden alma seçeneğim ve Yapı Kredi karta vade farksız 12 taksit imkanı var. Dell biraz ısınıyor muhtemelen termal macununun kaliteli bir macunla değiştirilmesi gerek ama bunun dışında benim kendim bu laptopta rahatsız olduğum bir şey daha var. Sistem SSD'ye kurulu olduğu halde bazen açılması 1.30 dakikayı bulabiliyor.

Dell G3 3590: i5 9300-H GTX 1650 2x8 Corsair Vengeance 2667 MHz RAM (kendim aldım) 256 GB SSD ve 1TB HDD.
Monster laptop: i5 11400-H 2x8 RAM RTX 3050 Ti Max-P 1TB Intel SSD.

Ekranları karşılaştırmaya gerek yok çünkü evimde zaten ASUS VP249QGR 144Hz 1ms monitörüm var.

Monster Abra modelleri ısınıyor diye biliyorum eğer bütçe varsa Tulpar modellerine bakın yoksa da Monster Abra sisteme zarar verecek kadar ısınmaz hocam ama o fiyata daha iyileri var.

@Rivadex

Monster Abra modelleri ısınıyor diye biliyorum eğer bütçe varsa Tulpar modellerine bakın yoksa da Monster Abra sisteme zarar verecek kadar ısınmaz hocam ama o fiyata daha iyileri var.

@Rivadex
Hocam ısındığını biliyorum ama benim Dell laptopumdan fazla ısınıyor mudur? -150mV core -125mV cache 3.6 Ghz sabit altında soğutucu full açık 90 dereceleri görüyor.

O bütçeye şu an yeni aldığım kendi kullandığım bilgisayarı öneririm ben. Asus ROG STRİX G513QC. En fazla ısı değerini turbo modunda a plague tale innocence de aldım 90 olmuştu saniyelik 92 falan.

Hocam ısındığını biliyorum ama benim Dell laptopumdan fazla ısınıyor mudur? -150mV Core -125mV cache 3.6 GHz sabit altında soğutucu Full açık 90 dereceleri görüyor.

O kadar ısınmaz hocam Turbo Mod'da 80-87 arası gidip gelir ama aşırı bir fark yok.

O bütçeye şu an yeni aldığım kendi kullandığım bilgisayarı öneririm ben. Asus ROG STRİX G513QC. En fazla ısı değerini turbo modunda a plague tale innocence de aldım 90 olmuştu saniyelik 92 falan.
Ve ben soğutucu olmadan kullanıyorum. Zalman bir soğutucu alacam ama.

Geri
Yukarı