Monster Abra A5 v17.2.1 watt nasıl yükseltilir?

enesd36

Femtopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v17.2.1 uzun bir süredir performans sorunlarını çözmeye çalışıyorum bu laptopun. Laptop 85 watt, Max performans ekran kartı var ama ben Max 30 -5 watt çektiğini gördüm. Warzone'da 30-40 FPS alıyorum. En düşük ayarlarda ve sistem boştayken bile deli gibi ısınıyor fanlar zaten ejderha gibi.

Monster Abra A5 v17.2.1 uzun bir süredir performans sorunlarını çözmeye çalışıyorum bu laptopun. Laptop 85 watt, Max performans ekran kartı var ama ben Max 30 -5 watt çektiğini gördüm. Warzone'da 30-40 FPS alıyorum. En düşük ayarlarda ve sistem boştayken bile deli gibi ısınıyor fanlar zaten ejderha gibi.
Sistem özelliklerini söyleyebilir misin? Ve Normaldeki ısılarını, oyunda vs.

Sistem özelliklerini söyleyebilir misin? Ve Normaldeki ısılarını, oyunda vs.
rtx 3050 4gb (85 watt) işlemci i5-11400H (45 watt) normalde 70 80 derece oyunlarda 88 90 arası

Sensör sorunu olabilir, güç tasarrufu açık olabilir, sürücü sorunu olabilir...

Şarjdayken de böyle mi?
Performansı düşük mü?

Bunlar önemli. Eğer performans düşüşü yoksa sensör yanlış veri okuyor olabilir.

Şarjda oynuyorum ve internet sitesindeki benchmark değerleriyle benim aldığım FPS değerlerinin alakası yok performans sorunu var onu çözmeye çalışıyorum zaten.

Bakımlarını yapın, ısındığı için karttan daha az güç alır bilgisayar.

Bilgisayarlı alalı 6 ay oldu bakım konusundan olduğunu sanmıyorum neredeyse aldığımdan beri böyle.

Isıdan dolayı değil mi ama ben overclock istemiyorum zaten sanki bir şey ekran kartı gücünü engelliyor gibi ayrıca ekran kartı sıcaklığı işlemciyle aynı neredeyse bu da bir sorun değil mi?
W Arttırırsan ısı artar. Sen W değerini düşürüp performansı arttırma yolunu ara bence "UnderVolt"

Arkadaşlar laptopun güç planını dengeliye aldım ve işlemci Turbo Boost'u kapadım Control Center da güç tasarrufu ve eğlence modunda kullanıyorum buna rağmen laptopu açtıktan 2 dk sonra masaüstünde ısılar şu şekilde ekran kartı 70 işlemci 75 derece lütfen konuya hakim birisi yardım etsin. Bu arada yüksek FPS değeri almayı geçtim ısıyı düşüreyim az FPS'ye de okeyim maksat ömrü kısalmasın laptopun.

hocam laptopunuz clevo kasa olsa gerek, control center yazılımını kaldırın, o yazılım cihazda sorunlar olmasına sebebiyet veriyor, gelişmiş güç ayarları kısmında PCI Express ve intel graphics settings ile ilgili güç tasarrufu olan şeyleri prize takılı olan senaryoda kapatın, boştaki ısı değerleriniz biraz fazla bu arada, onun sebebi kalitesiz thermal macundur, kendiniz macun yenileyebilirseniz mx4 yada kaliteli bir macun ile bakım yapın. bunlar performansını arttırmaya yöneliktir. ısıyı dahada düşürmek için turboboost kapatmak mantıklı ancak ben kapatmıyorum, undervolt 5-10 derece arası bir sıcaklık farkı oluşturuyor soğutma açısından, bilgili iseniz undervolt yapmanızı öneririm. bu dediklerim ile farklı bir markanın clevo kasa bilgisayarı ile (gigabyte g5 gd) cihazdan tam performans alarak verimli bir şekilde kullanabiliyorum. ek olarak bios güncelmi bunada bakmanı öneririm. bunlar dışında laptopun hava almasına dikkat edin ben 6 fanlı bi notebook soğutucu ile kullanıyorum laptopu çoğu zaman, cihazı yükseltmesi başlı başına hava alma konusunda avantaj, daha detaylı yardım isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Geri
Yukarı