Leoluistr

Femtopat
Daha fazla  
5 gün önce GittiGidiyor'dan aldığım Monster Abra A5 v17.2.3 laptopum daha 5. günden 92 dereceleri gördü teknik servisi aradığım zaman ise bana 95 derece sonrası anormal dediler, + fan düşük iken hafif böyle arada bir cızırtı sesi geliyor, üniversiteye gideceğim beni orada 2-3 sene idare etmesi lazım. Sizce iade etmeli miyim? Yoksa sorun olmaz mı? Cevaplar iseniz sevinirim bu arada 14-15k bütçem mevcut iade et derseniz laptop önerileri de alabilirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220522_225354.jpg
    IMG_20220522_225354.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
MSI dışında hiçbir üreticiden laptop alınmaz. İade edip MSI almayı deneyebilirsiniz. Çünkü söyleyeyim o laptopta tek yaşayacağınız sorun sıcaklık olmayacak. MSI alabilirseniz alın. Alamazsanız da bu cihazın termal macununu yenileyin kullanın.

Intel laptoplarda ısınma problemi mevcut. Fakat Intel kendi sitesinde 100 dereceye kadar problem olmadığını söylüyor. Yani bu bir problem olarak görülmüyor.
Ben kendi laptopumda 95 dereceleri gördüğü için teknik destekle görüşmüştüm ve onlarda problem olmadığını iddia etmişti (Monster destek).
Eğer fanlardan çok rahatsız oluyorsan ve oyun oynamıyorsan işlemcine undervolt işlemi uygulayarak performanstan feda ederecek sıcaklığı düşürebilirsin. Kendi laptopumda bir süre uygulamıştım.
Intel laptoplarda ısınma problemi mevcut. Fakat Intel kendi sitesinde 100 dereceye kadar problem olmadığını söylüyor. Yani bu bir problem olarak görülmüyor.
Ben kendi laptopumda 95 dereceleri gördüğü için teknik destekle görüşmüştüm ve onlarda problem olmadığını iddia etmişti (Monster destek).
Eğer fanlardan çok rahatsız oluyorsan ve oyun oynamıyorsan işlemcine undervolt işlemi uygulayarak performanstan feda ederecek sıcaklığı düşürebilirsin. Kendi laptopumda bir süre uygulamıştım.
Ek olarak laptobun pil gücü yüksek performansa ayarlı ise işlemci maksimum seviyede çalışır ve yüksek kullanımı sonucu sıcaklığı artar(Boş durumda olsa bile). Dengelide veya güç tasarrufunda kullandığında da hala problem devam ediyor ise o zaman iade düşünebilirsin.

MSI dışında hiçbir üreticiden laptop alınmaz. İade edip MSI almayı deneyebilirsiniz. Çünkü söyleyeyim o laptopta tek yaşayacağınız sorun sıcaklık olmayacak. MSI alabilirseniz alın. Alamazsanız da bu cihazın termal macununu yenileyin kullanın.
MSI biraz bütçemi aşıyor gibi başka modelleri önerir misiniz, beni 2-3 sene üzmicek şekilde
Yük altında kabul edilebilir boşta kabul edilemez. Standart kullanımda dediğiniz değerler varsa iade veya servis.

20-25 dk kullanım sonrası oluşuyor Valorant oynuyorum sadece.

Ek olarak laptopun pil gücü yüksek performansa ayarlı ise işlemci maksimum seviyede çalışır ve yüksek kullanımı sonucu sıcaklığı artar(Boş durumda olsa bile). Dengelide veya güç tasarrufunda kullandığında da hala problem devam ediyor ise o zaman iade düşünebilirsin.

Anladım teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı