Monster Abra A5 v16.1 işlemci ısınma sorunu

melihbkrts

Hectopat
Arkadaşlar Monster Abra A5 v16.1 kullanıcısıyım. GPU'da sorun yok ama CPU 97 derecelere kadar çıkıyor ve açıkçası biraz korkutuyor beni. Bunlar normal midir, nedir öneriniz?

Image1563914527.468955.jpg

Fanların temiz olduğundan ve termal macunun iyi durumda olduğundan emin olun. Ayrıca undervolt yaparak işlemci ısınızı önemli ölçüde düşürebilirsiniz.

Eğer oyunlarda fps dropları, fps düşüşleri yaşıyorsan bu sıcaklık sıkıntı, ama yaşamıyorsan sıkıntı yok. Monsterin bildiğim kadarıyla ücretsiz bakımları var onları düzenli yaptır sıkıntı yaratmaz :)

Monster teknik servisle görüşebilirsin. Büyük ihtimalle bakım yapıp gönderirler test etmeni isterler. Baktın sıcaklık düşmüyor değişim talep et uzun vadede ömrü kısalır cihazının. Monster Abra A5 v13.2 kullanıyorum I7 8750h bendede 80 derecelerde geziyor iken bakım yaptırdım daha çok ısınmaya başladı sorunu kendilerine ilettim daha kapsamlı bir bakım gerçekleştirdiler şu an 70 derecelerde stabil çalışıyor..

Monster teknik servisle görüşebilirsin. Büyük ihtimalle bakım yapıp gönderirler test etmeni isterler. Baktın sıcaklık düşmüyor değişim talep et uzun vadede ömrü kısalır cihazının. Monster Abra A5 v13.2 kullanıyorum I7 8750h bendede 80 derecelerde geziyor iken bakım yaptırdım daha çok ısınmaya başladı sorunu kendilerine ilettim daha kapsamlı bir bakım gerçekleştirdiler şu an 70 derecelerde stabil çalışıyor..

Hocam öncelikle şunu belirteyim cihazı alalı 1 ayı yeni geçti ve şunuda sormak istiyorum sıcaklık göstergesi çok oynak şekilde 87 92 99 bir anda bu değerler gidip gidip geliyor sizdede böylemidir ve dediğim gibi cihaz yeni ne yapmalıyım

Untitled.png

Hocam aynı bilgisayarı kullanıyorum. Bu passmark testi sonucu. İşlemci kullanımı %100 olmasına rağmen 80'e ulaşamadım. Siz hangi programı kullanıyorsunuz?

Kontrol merkezinden oyun ya da benchmark açmadan önce fan ayarını maksimum yapıyorum çünkü otomatikte arada fan hızını düşürüyor. Sert tahta masada kullanıyorum. Oda 29 derece.

Hocam öncelikle şunu belirteyim cihazı alalı 1 ayı yeni geçti ve şunuda sormak istiyorum sıcaklık göstergesi çok oynak şekilde 87 92 99 bir anda bu değerler gidip gidip geliyor sizdede böylemidir ve dediğim gibi cihaz yeni ne yapmalıyım
Derece'ye Monster kontrol merkezi'nden mi bakıyorsunuz? Dediğim gibi önce servise götürüp bakım yaptırın ondan sonra duruma göre hareket edin en sağlıklı sonuca böyle ulaşırsınız.

Eki Görüntüle 419548
Hocam aynı bilgisayarı kullanıyorum. Bu passmark testi sonucu. İşlemci kullanımı %100 olmasına rağmen 80'e ulaşamadım. Siz hangi programı kullanıyorsunuz?

Kontrol merkezinden oyun ya da benchmark açmadan önce fan ayarını maksimum yapıyorum çünkü otomatikte arada fan hızını düşürüyor. Sert tahta masada kullanıyorum. Oda 29 derece.

Hocam gerçekten inanılmaz değerler ben cidden anlamadım bu işten ben msi afterburner dan kontrol ediyordum gta 5 vs oyunlar oynarken cpu sıcaklığı hep 90 üstü 89 altına düşmüyor ve cihaz daha bir aylık cidden servisle görüşmeliyim sanırım

Geri
Yukarı