Abra A5 v17.2 vs ASUS TUF A15

RankS

Hectopat
Daha fazla  
1 - Sadece özellik olarak kıyaslamanızı istiyorum. Markadan bağımsız olarak.
2 - Tüm her şeyi ile kıyaslamanızı istiyorum.

Ekran kartı tarafinda denk denebilirler, TUF 95W Monster 75 Ti, işlemci tarafinda yeni nesil işlemciyle TUF DDR5 RAM'le TUF MUX artisiyla gene TUF daha iyi performans olarak. Onun dışında kasa kalitesi olarak TUF gene daha iyi 17.2'nin sorun çıkarma olasılığı fazla, kasası kalitesiz. Onun dışında TUF sıcaklık olarak pek iyi değil soğutucu veya yukseltici bir şeyle kullanılmasında fayda var ama 17.2 alacağıma düşünmeden TUF'un yeni modeli derim ben.

Abra'daki kasa ile yeni eve taşınırsanız ilk 2 ay ücretsiz ısınabilirsiniz. ASUS'un işlemcisi 11.nesil i7 ayarında. Abra'ya bir de 8 GB RAM daha eklemeniz gerekecek. Nadir de olsa talih kuşu size çarpıp ölü piksele denk gelebilirsiniz Abra'da.

Ekran kartı tarafinda denk denebilirler, TUF 95W Monster 75 Ti, işlemci tarafinda yeni nesil işlemciyle TUF DDR5 RAM'le TUF MUX artisiyla gene TUF daha iyi performans olarak. Onun dışında kasa kalitesi olarak TUF gene daha iyi 17.2'nin sorun çıkarma olasılığı fazla, kasası kalitesiz. Onun dışında TUF sıcaklık olarak pek iyi değil soğutucu veya yukseltici bir şeyle kullanılmasında fayda var ama 17.2 alacağıma düşünmeden TUF'un yeni modeli derim ben.
Asusun bu modelinde ısınma sorunun çözüldüğü söyleniyor var mı bilginiz.
Abra'daki kasa ile yeni eve taşınırsanız ilk 2 ay ücretsiz ısınabilirsiniz. ASUS'un işlemcisi 11.nesil i7 ayarında. Abra'ya bir de 8 GB RAM daha eklemeniz gerekecek. Nadir de olsa talih kuşu size çarpıp ölü piksele denk gelebilirsiniz Abra'da.
İkisi de 16 GB RAM olacak.

ASUS'un bu modelinde ısınma sorunun çözüldüğü söyleniyor var mı bilginiz.

İkisi de 16 GB RAM olacak.

Gene sınırda denebilir sıcaklıklar hocam ama soğutucu vs ile kullanıldığında sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum.

Abra'nın sıcaklık durumu nasıl?
Bir de sınır nedir değer olarak? 85-90 normal midir?

GPU'da 87 cpudan95 buna yaklaştığı zaman yavaştan güç düşürmeye başlayabiliyor, Abra ilk başlarda pek üzmez ama uzun vadede bakımı vs kaçırıldığı zaman alev topu.

GPU'da 87 cpudan95 buna yaklaştığı zaman yavaştan güç düşürmeye başlayabiliyor, Abra ilk başlarda pek üzmez ama uzun vadede bakımı vs kaçırıldığı zaman alev topu.
TUF' da var mı kronik sorun diyebileceğimiz bir şey? Uzun vadede nasıl olur? Monsterda ömür boyu bakım var, ASUS' da var mı buna benzer.

Ayrıca adaptörler arasında 3 kata yakın watt değeri var. Şarjda kullanımda sorun çıkartır mı? Performans olarak.

TUF'da var mı kronik sorun diyebileceğimiz bir şey? Uzun vadede nasıl olur? Monster'da ömür boyu bakım var, ASUS'da var mı buna benzer.

Ayrıca adaptörler arasında 3 kata yakın watt değeri var. Şarjda kullanımda sorun çıkartır mı? Performans olarak.

TUF'da şu an öyle bir şey gözükmüyor hocam, ASUS'da ömür boyu bakım yoktu diye biliyorum ama servise götürdüğünuzde yapıyorlar olması lazim. Şarjda kullanımda TUF daha iyi pil ömrü sunar MUX'la beraber.

Geri
Yukarı