Abra A5 V9.2 Modeline Yükseltme Yapılır mı?

clydea

Kilopat
Selamlar,

Satış fiyatı 4.199 TL olan Abra A5 V9.2 modeline 299 TL'ye 1 TB HDD ve 528 TL'ye 1x16 GB RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Karşıma 5.174,86 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Sizce bu fiyata bu özelliklerde bir laptop almalı mıyım? Alacağım dizüstü bilgisayarın nedense 8 GB RAM'li olmasını istemiyorum.

Ek olarak, 59 TL'ye "Wireless-AC 8260, 2x2 AC + Bluetooth 4.2 M.2 2230 (867 Mbps)" yükseltmesi yapmalı mıyım?

Önerilerinizi bekliyorum. Çok teşekkürler. :)

Abra A5 V9.2

Selamlar,

Satış fiyatı 4.199 TL olan Abra A5 V9.2 modeline 299 TL'ye 1 TB HDD ve 528 TL'ye 1x16 GB RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Karşıma 5.174,86 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Sizce bu fiyata bu özelliklerde bir laptop almalı mıyım? Alacağım dizüstü bilgisayarın nedense 8 GB RAM'li olmasını istemiyorum.

Ek olarak, 59 TL'ye "Wireless-AC 8260, 2x2 AC + Bluetooth 4.2 M.2 2230 (867 Mbps)" yükseltmesi yapmalı mıyım?

Önerilerinizi bekliyorum. Çok teşekkürler. :)

Abra A5 V9.2
867 Mbps yükseltmesi bence saçma. Türkiye'de evlere gigabit ethernet bile sunulamıyor gereksiz olur. Gigabit ethernet standartlaşana kadar zaten yeni bir sistem almış olacaksınızdır. Laptoplarda ram yükseltmesi çok zor değil. Tabii uğraşmak istemezseniz sizin kararınız fakat şuan 8GB alıp, ileride aynı MHz'e sahip bir ram daha takabilirsiniz yanına.

Modemden uzak kullanacaksan Wireless yükseltmesini yapabilirsin. RAM'leri ise 2x8 yapmanız daha iyi olur, 32'ye yükseltmek saçma olur laptop için, hem de çift kanal çalışmış olurlar.

Modemden uzak kullanacaksan Wireless yükseltmesini yapabilirsin. RAM'leri ise 2x8 yapmanız daha iyi olur, 32'ye yükseltmek saçma olur laptop için, hem de çift kanal çalışmış olurlar.

Hocam bir yerde 2x8 yerine 1x16 RAM'lerin oyun performansı açısından daha iyi olduğunu söylüyorlardı. Ben OEM konusunda aşırı cahilim o yüzden bilginize sığındım. :p

Ya 3-4 FPS fazla alıyor ya da aynı FPS'yi alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya 3-4 FPS fazla alıyor ya da aynı FPS'yi alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok soru sordum ama iki ram arası geçişte FPS drop gibi bir şey söz konusu mu acaba? Dediğim gibi hiç bilgim yok :(

@zephsyr arkadaşımız doğru söylemiş. 8300H biraz daha iyi bir işlemci. i5 görünce elemiştim daha düşük performanslı olur diye ama öyle değilmiş. Ayrıca Dual Band Wireless-AC 9560, 2x2 AC + Bluetooth 5.0 M.2 2230 (1.73 Gbps) ile geliyor. Yani sizin seçtiğiniz model ile neredeyse aynı fiyata gelmiş oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı