Çözüldü Abra A7 V13.2.3 laptopta Crysis 1 Remastered kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

King Of Legends

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3200MHz
Ekran kartı
Nvidia RTX 3050Ti
Anakart
Monster Abra A7 V13.2.3
İşlemci
İ5 11400H
Merhabalar, iyi akşamlar. Crysis Remastered indirdim. Oyun nedense kasıyor, sürekli değil ama bazı sahnelere gelince oldukça çok kasıyor. Ve elimin altındaki bilgisayarda kasmaması gerektiğine adım kadar eminim. Ve nedense bu oyunu açtığımda CPU ve GPU delirmiş gibi oluyor ve grafikler yüksekte ultra da bile değil. Neden böyle oluyor? RDR2'de Ultra ayarlarda oyun oynatıyor, bu olana bak. Bir çözümü var mı? Ve oyunda hile yapıyorum, ondan kaynaklanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hem oyunda optimizasyon sorunu var hemde Monster'lardaki kronik ısı sorunu yüzünden fps düşüyordur oyun içi sıcaklıklarını paylaşır mısın?
Sıcaklıklar ne durumda?
98 derece oluyor.

@Ciritica & @yapiz dediğiniz gibi sıcaklıklara baktım ve 98 derecelere çıktığı için kasıyormuş. Monster'ı aradım oyun modu diye bir şey var onu aktif hale getirin düzelir dediler. Ve düzeldi ultra ayarlarda bile 90-100 FPS arası alıyorum şu an. Desteğiniz için teşekkürler.
can itrun Crysis? Bue Gen 1 1 TOP500 technology electronic device server

Ve elimin altındaki bilgisayarda kasmaması gerektiğine adım kadar eminim.

Aslında 3050 Ti pek de güçlü değil ve oyunun gereksinimleri de ortada. Ben kasmasına şaşırmadım neredeyse minimum gereksinimleri karşılıyor önerilenlerin yakınından geçmez. Ray tracing açıksa ayarlardan kapat.

Artı -2 Eksi
Aslında 3050 Ti pek de güçlü değil ve oyunun gereksinimleri de ortada. Ben kasmasına şaşırmadım neredeyse minimum gereksinimleri karşılıyor önerilenlerin yakınından geçmez. Ray tracing açıksa ayarlardan kapat.
Hocam abartmasan mı? Gayet de önerilen sistemi karşılıyor arkadaşımızın sistemi. "Neredeyse minimum gereksinimleri karşılıyor" biraz komik bir yorum olmuş. Oyunun optimizasyonundan kaynaklı bu durum yaşanıyor. Günümüzdeki en güçlü kartlar bile bu oyunda ter dökebiliyor. Yanlış bilgiler vermeyin lütfen.

Hocam abartmasan mı? Gayet de önerilen sistemi karşılıyor arkadaşımızın sistemi. "Neredeyse minimum gereksinimleri karşılıyor" biraz komik bir yorum olmuş. Oyunun optimizasyonundan kaynaklı bu durum yaşanıyor. Günümüzdeki en güçlü kartlar bile bu oyunda ter dökebiliyor. Yanlış bilgiler vermeyin lütfen.

3050 Ti ile 1660S sence denk mi hocam? Üstelik ben de aynısını söyledim oyun bu kartla en yüksekte tadı çıkarılabilecek bi oyun değil. Konu sahibi 3080 kullanıyormuş gibi bi cümle kurmuş nasıl olur nasıl kasabilir diye şaşırıyor ama gerçeğin ilgisi yok kasmalar hiç şaşırtıcı değil.

Artı -1 Eksi
Öncelikle 1660S değil, Ti modeli. Ti modeli çok ufak fark ile FPS'i fazla verir. Aradaki fark çok ufaktır. 1660Ti ile 3050Ti arasındaki fark ise yine çok ufak olması ile birlikte oyundan oyuna değişebileceğini de göz önüne alırsak 3050 Ti öndedir. FPS farkı birkaç FPS'yi geçmiyor. Ancak hem güncel teknoloji kullanması hem de DLSS ile birlikte aradaki fark açılıyor. Hala yanlış bilgi veriyorsunuz, komik duruma düşmeyin. @BigDaddy74

1677305837228.png

Konu sahibi 3080 kullanıyormuş gibi bi cümle kurmuş
Ayrıca 3080 veya 3080 Ti gibi kartlarda bile en yüksek seviye grafiklerde, bazı sahnelerde 50'nin altına düştüğü oluyor FPS'nin. Konunun kartla değil, oyunla alakası var. Optimizasyonu kötü bir oyun.

Son düzenleme:
@delininyıldızı off gerçekten yorucusun. 3050 Ti mobil ve 4 GB VRAM'e sahip, Crysis Remastered'i fullemek için - optimizasyon çözülse bile - yetersiz. Masaüstü ve mobil arasında donanımlar büyük ölçüde fark ediyor, ismi 3050 Ti diye tamam hiçbir oyunda kasmaz yaftası yapıştırıldığını hissettim ve böyle yazdım. Her şey kağıtta yazan donanımla mükemmel bi şekilde oynanabilecek şekilde oyun güncellense bile bu sistem beklediği gibi bi performans vermeyecek.

Haricinde kasma normal diyorum hayır optimizasyon sorunu var zaten hep kasıyor diyorsun. Dediğimden ne anlam çıkıyor sorgulamaya başladım 🤷‍♂️

Artı -1 Eksi
Hem oyunda optimizasyon sorunu var hemde Monster'lardaki kronik ısı sorunu yüzünden fps düşüyordur oyun içi sıcaklıklarını paylaşır mısın?

Geri
Yukarı