Çözüldü Abra A7 V13.2.3 laptopta Crysis 1 Remastered kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

King Of Legends

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3200MHz
Ekran kartı
Nvidia RTX 3050Ti
Anakart
Monster Abra A7 V13.2.3
İşlemci
İ5 11400H
Merhabalar, iyi akşamlar. Crysis Remastered indirdim. Oyun nedense kasıyor, sürekli değil ama bazı sahnelere gelince oldukça çok kasıyor. Ve elimin altındaki bilgisayarda kasmaması gerektiğine adım kadar eminim. Ve nedense bu oyunu açtığımda CPU ve GPU delirmiş gibi oluyor ve grafikler yüksekte ultra da bile değil. Neden böyle oluyor? RDR2'de Ultra ayarlarda oyun oynatıyor, bu olana bak. Bir çözümü var mı? Ve oyunda hile yapıyorum, ondan kaynaklanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hem oyunda optimizasyon sorunu var hemde Monster'lardaki kronik ısı sorunu yüzünden fps düşüyordur oyun içi sıcaklıklarını paylaşır mısın?
Sıcaklıklar ne durumda?
98 derece oluyor.

@Ciritica & @yapiz dediğiniz gibi sıcaklıklara baktım ve 98 derecelere çıktığı için kasıyormuş. Monster'ı aradım oyun modu diye bir şey var onu aktif hale getirin düzelir dediler. Ve düzeldi ultra ayarlarda bile 90-100 FPS arası alıyorum şu an. Desteğiniz için teşekkürler.
@delininyıldızı off gerçekten yorucusun. 3050 Ti mobil ve 4 GB VRAM'e sahip, Crysis Remastered'i fullemek için - optimizasyon çözülse bile - yetersiz. Masaüstü ve mobil arasında donanımlar büyük ölçüde fark ediyor, ismi 3050 Ti diye tamam hiçbir oyunda kasmaz yaftası yapıştırıldığını hissettim ve böyle yazdım. Her şey kağıtta yazan donanımla mükemmel bi şekilde oynanabilecek şekilde oyun güncellense bile bu sistem beklediği gibi bi performans vermeyecek.

Haricinde kasma normal diyorum hayır optimizasyon sorunu var zaten hep kasıyor diyorsun. Dediğimden ne anlam çıkıyor sorgulamaya başladım 🤷‍♂️
Hocam yormuyorum, sinirlenme. Sakin ol. :) Sana olanları söylüyorum. İnternet elinin altında. İnceleme skorlarına ve genel performanslarına bakabilirsin bu kartların. Olanı söylüyoruz. Relax ol. VRAM her şey değil. Özellikle yeni oyunlarda bu durum ön plana çıkıyor. Buradaki konu VRAM de değil. Senin ısrarla yanlış bilgi vermen. Arkadaşımızın sistemi minimuma da uyuyor, önerilene de. Hala üste çıkmaya çalışıyorsun. Bir de agresifleşiyorsun. İlginç...

3050 Ti mobil ve 4 GB VRAM'e sahip, Crysis Remastered'i fullemek için - optimizasyon çözülse bile - yetersiz.
Demek 3080-3080 Ti gibi kartların da VRAM'i yetersiz geliyor desene. Bak sen şu işe görüyor musun? Haklısınız hocam. Ne derseniz o. :D Sizinle yarışamam ben. İyi forumlar.

Demek 3080-3080 Ti gibi kartların da VRAM'i yetersiz geliyor desene. Bak sen şu işe görüyor musun? Haklısınız hocam. Ne derseniz o. :D Sizinle yarışamam ben. İyi forumlar.

Yorucu değilim diyo bi de wkxkwmc

Optimizasyon sorunu olduğu doğru, kasmalar normal bunun dışında konu sahibinden biraz "üff monstır notbuk kalitesi" vibeı aldığım için böyle yazdım çünkü senin de bildiğin üzere çok yaygın bi şey. Monster ve son nesilde biraz toparlananlar hariç nitrolar sanıldığı kadar başarılı olmayan ve throttle vb. konularıyla ünlü aletler. Birinin bi sorununu çözmen için önce yargısı varsa onu kırman gerekir, fazla ısınıyor UV yapalım desen veya sıvı metal sürelim desen küfür gibi geliyor yoksa ona çünkü monstır/nitro/tuf almış ve elindekini kusursuz görmek istiyor. Umarım şimdi daha açık olmuştur.

Bazı sahnelerde FPS düşüşü olması ve başlıkta Abra görmek aklıma ilk olarak ısı problemini getirdi. Kontrol ettin mi veya biliyor musun bilmem ama konu sahibinde 60W 3050 Ti var max perf olandan ve bu kasayla ısındığı için performans kısıyorsa şaşırmam. Üstelik bu 60W olan 3050 Ti modeli neredeyse laptop 3050'nin 80W olanına denk yani sandığın gibi müthiş performanslı bi şey hiç değil.

Artı -1 Eksi
Yorucu değilim diyo bi de wkxkwmc

Optimizasyon sorunu olduğu doğru, kasmalar normal bunun dışında konu sahibinden biraz "üff monstır notbuk kalitesi" vibeı aldığım için böyle yazdım çünkü senin de bildiğin üzere çok yaygın bi şey. Monster ve son nesilde biraz toparlananlar hariç nitrolar sanıldığı kadar başarılı olmayan ve throttle vb. konularıyla ünlü aletler. Birinin bi sorununu çözmen için önce yargısı varsa onu kırman gerekir, fazla ısınıyor UV yapalım desen veya sıvı metal sürelim desen küfür gibi geliyor yoksa ona çünkü monstır/nitro/tuf almış ve elindekini kusursuz görmek istiyor. Umarım şimdi daha açık olmuştur.

Bazı sahnelerde FPS düşüşü olması ve başlıkta Abra görmek aklıma ilk olarak ısı problemini getirdi. Kontrol ettin mi veya biliyor musun bilmem ama konu sahibinde 60W 3050 Ti var max perf olandan ve bu kasayla ısındığı için performans kısıyorsa şaşırmam. Üstelik bu 60W olan 3050 Ti modeli neredeyse laptop 3050'nin 80W olanına denk yani sandığın gibi müthiş performanslı bi şey hiç değil.
Öncelikle müthiş performanslı sanmıyorum. Sen öyle yorumlamışsın. Bilgi yarışına girmiyorum, yanlış yoldasın. Buradaki temel konu ve benim düzelttiğim kısım, senin 3050Ti ekran kartının 1660 Super veya Ti modelinden güçsüz görmen ve bunda diretmen. Yanlış bir bilgi bu. Ek olarak söz konusu oyunun minimum ve önerilen gereksinimlerini bile yanlış söylüyorsun. Konu bu tamamen. Seninle bilgi yarışına girmiyorum burada. Olaya bu yönde bak.

Hem oyunda optimizasyon sorunu var hemde Monster'lardaki kronik ısı sorunu yüzünden fps düşüyordur oyun içi sıcaklıklarını paylaşır mısın?
Sıcaklıklar ne durumda?
98 derece oluyor.

@Ciritica & @yapiz dediğiniz gibi sıcaklıklara baktım ve 98 derecelere çıktığı için kasıyormuş. Monster'ı aradım oyun modu diye bir şey var onu aktif hale getirin düzelir dediler. Ve düzeldi ultra ayarlarda bile 90-100 FPS arası alıyorum şu an. Desteğiniz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı