Abra A7 v13.2.7 laptop oyunlarda aşırı fan sesi

Furkan1910

Centipat
Arkadaşlar selamlar Monster'in Abra A7 v13.2.7 modeline sahibim. Sorun şu ki oyunlarda fanlar neredeyse maksimum seviyede çalışıyor sanki uçak kalkıyormuşcasına bir ses çıkıyor. Oynadığım oyunların çok ağır oyunlar olduğunu da düşünmüyorum şu ana kadar Witcher 3 ve Valorant oynadım. Grafik ayarlarını en düşüğe de alsam en yükseğe de alsam aynı hızda çalışıyor fanlar ve bu ses dışarıya oldukça rahatsızlık veriyor. Öğrenci olduğum ve 3 kişilik bir odada kaldığım için açıp oyun oynayamıyorum çıkan ses diğerlerini rahatsız ediyor diye bu durum çok can sıkıcı olmaya başladı. Bilgisayarı performans modundan eğlence moduna çektim değişen bir şey olmadı sessiz moda cekince de fanları komple kapatıyor bu sefer de FPS oynanmayacak kadar düşüyor. Bu olayın çözümü var mıdır yani oyun oynarken fan sesini biraz düşürebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Clevo kasa diye gelen geçen buraya yazacaklardır. Haklılarlar da.(Monster uçak kaldırıyorda Casper kullansaydınız direkt feryat ediyor) kendim de Monster Abra kullanıyorum sessiz modda kullanırsınız bir süre sonra aşırı ısınır. Belki bir süre sonra daha fazla sıkıntı yaşayabilirsiniz. Onun için performans modunda kalmasını öneriyorum. Bir de arkadaşlarının olmadığı vakit veya öğrenci evinde kalıyorsanız mutfak gibi bir yerde oturup oynasanız nasıl olur?

Piyasada ki en kaliteli termal macun ve laptopunuzun alt kasasında ki hava çıkışlarına en uygun soğutucuyu alıp denemeniz lazım
Başka yolu yok belki undervolt ama sanmıyorum

Fan sesi her laptopta çıkıyor ve bunu kısıtlayabilirsin program üzerinden örneğin ben RDR2 oynarken Max fan 75 80 derece oynuyorum Valorant oynarken fanları düşürüyorum 80 derece oynuyorum fanları kısıtlarsan problem olmayacak olayın Clevo kasa ile pek bir alakası yok.
Neye güldüğünüzü anlayamadım hocam fan sesi laptoplarda her türlü çıkıyor diyorum?
hocam düzgünce cevap verinde hatamız varsa farkına varalım @ValderZ

Son düzenleme:
Fan sesi her laptopta çıkıyor ve bunu kısıtlayabilirsin program üzerinden örneğin ben RDR2 oynarken Max fan 75 80 derece oynuyorum Valorant oynarken fanları düşürüyorum 80 derece oynuyorum fanları kısıtlarsan problem olmayacak olayın Clevo kasa ile pek bir alakası yok.
Neye güldüğünüzü anlayamadım hocam fan sesi laptoplarda her türlü çıkıyor diyorum?
Olayın clevo ile alakası var çünkü soğutması diğer pc lere göre rahat 10 derece fazla ve adam witcher 3 oynuyorum diyor fanları düşürür ise zaten 90 derece olan işlemci 100 leri geçer ve pc kapanır.

Olayın Clevo ile alakası var çünkü soğutması diğer pclere göre rahat 10 derece fazla ve adam Witcher 3 oynuyorum diyor fanları düşürür ise zaten 90 derece olan işlemci 100leri geçer ve PC kapanır.

Yok ben fan sesinin Clevo kasayla bir alakası olmadığını söylemiştim yani laptopların genel olarak sesli çalıştığından bahsetmiştim undervolt ve hafif fan kısmasıyla rahat oynayabiliyorum fanları tamamen kapatmaktan bahsetmiyorum.

Yok ben fan sesinin Clevo kasayla bir alakası olmadığını söylemiştim yani laptopların genel olarak sesli çalıştığından bahsetmiştim undervolt ve hafif fan kısmasıyla rahat oynayabiliyorum fanları tamamen kapatmaktan bahsetmiyorum.

Her laptop sesli çalışır da kiminin sesini hissetmezsin bile kimisi de uçak sesi çıkarır. Olayın Clevo kasa ile alakası var yani. Fanların hızını düşürürse sıcaklıklar yükselir oyun oynanmaz hatta PC kendini kapatır.

Clevo kasa diye gelen geçen buraya yazacaklardır. Haklılarlar da.(Monster uçak kaldırıyorda Casper kullansaydınız direkt feryat ediyor) kendim de Monster Abra kullanıyorum sessiz modda kullanırsınız bir süre sonra aşırı ısınır. Belki bir süre sonra daha fazla sıkıntı yaşayabilirsiniz. Onun için performans modunda kalmasını öneriyorum. Bir de arkadaşlarının olmadığı vakit veya öğrenci evinde kalıyorsanız mutfak gibi bir yerde oturup oynasanız nasıl olur?
Kanka odadakiler asosyal daha odadan dışarı çıktıklarını görmedim yani onlar gidince oynama gibi bir durumum yok mutfak vs gibi ortak kullanım alanları da sürekli dolu oluyor boş biyer bulabilsem bu kadar dert etmezdim
Kısıtlama konusunda bana yardımcı olabilir misin fanları manuel olarak ayarlamayı düşündüm ama pcnin ne kadar soğutulması gerektiğini bilmediğim için işlemciye veya başka bileşenlere zarar vermekten korkuyorum bilgisayarlardan çok anladığımı söyleyemem

Kanka odadakiler asosyal daha odadan dışarı çıktıklarını görmedim yani onlar gidince oynama gibi bir durumum yok mutfak vs gibi ortak kullanım alanları da sürekli dolu oluyor boş bir yer bulabilsem bu kadar dert etmezdim.

Kısıtlama konusunda bana yardımcı olabilir misin fanları manuel olarak ayarlamayı düşündüm ama PC'nin ne kadar soğutulması gerektiğini bilmediğim için işlemciye veya başka bileşenlere zarar vermekten korkuyorum bilgisayarlardan çok anladığımı söyleyemem.

Ben Control Center üzerinden yapıyorum örneğin Valorant oynarken fanları 65 70 arasında kullanıyorum 80 83 derece arasında gidiyor ama çok güçlü oyunları bu şekilde oynarsan 90 dereceleri hatta 95 dereceleri görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı