AC: Brotherhood ve Revelations nasıldır?

Assassin's Creed 2 başlamadan bu oyunları oynarsan hiçbir olayı anlamazsın.
Brotherhood Revelations'a göre daha iyidir.

Assassin's Creed III ve sonraki oyunları maalesef yeterli seviyede değiller.
Korsan oyunu olarak AC Black Flag oynayabilirsin.

2 yi bitirdim.Yorumlarınızı dikkate alıcam teşekkürler.Kafamda Brotherhood'u almak var bir de oyunlara biraz ara vermem gerek malum üniversite sınavı var.

AC II hikayenin başlangıcı. Ezio'nun tüm hayat hikayesini burada öğreniyoruz. 2009 oyununa göre gayet güzel grafikler ve oynanış dinamikleri var. AC Brotherhood tamamen bambaşka. Gerçekten iyi bir oyun yapacağız amacıyla çıkmış bir oyun. En dandik yan görev bile ana görevmiş gibi geliyor hele ki Kopernik ve Da Vinci görevleri oyunu tamamen başkalaştırıyor ve yalnız olmadığını hissettiriyor. Direk hikaye oynayım oyunu 3 saatte bitireyim dersen hiçbir şey anlamazsın. Roma kocaman atla gezilebilecek çeşitli harikalara sahip bir şehir. Sırf Rönesans eserlerini iyice göreyim diye 10 sokaklarda dolaştığımı hatırlıyorum. Bölge ele geçirme görevleri bile acayip zevkli. Revelations'a gelince oyunda yalnız hissedeceksin bu ilk eksiklik. İstanbul'un üzerinde hep bir karamsar hava var. Şehir dümdüz yedi tepe filan yok. Çoğu ev texture'ü aynı. Oynanış Brotherhood gibi çıldırtmıyor ancak dövüş dinamiklerinde yenilik yok denecek kadar az. Sırf Kanuni ve Selim'i görmek için bile oynanabilir ama. Oyunun sonunda tanrıların vermeye çalıştığı mesaj açığa çıkıyor. Hikayeye önem veriyorsan kesinlikle oynaman gereken bir oyun. Grafiklerde ve oynanışta yeni bir devrimi getirdiği için de AC III kesinlikle oynanması gerekiyor ama hikayesi üçlemedeki kadar iyi değil.

Brotherhood hastasıyım ben de. 8 defa bitirdim. Bence aralarında en güzel hikaye Brotherhood's ait.

Mekanikler ve harita da gerçekten güzel. Kuleleri yakmayı çok severdim mesela.

Oyunun en güzel yanlarından biri de "Rank" sistemi. Hırsızlar, savaşçılar ve suikastçiler arasında rekabet edip birinci sıraya yerlesmeye çalışmak bile çok zevkli.

İngilizce mi oynuyor sunuz?

Evet. İngilizce anlayabildim hikayeyi. En başta tabi ilk bitirdiğim zamanlar tam anlamadım ama birkaç defa bitirince daha da iyi anladım. Türkçe yama kullanmadım hiç.

İki oyunu oynama şansım olmadı. Fakat bende üçlemenin ilk oyunu mevcut (AC 2) param az iken almıştım iyi ki oyunu satın almışım. Bence bu oyunlarda güzeldir. Sonuçta hikayenin tam anlaşılması için yapılmış oyunlar.

Bir ben mi sevmedim bu AC serisini? İlk saatler çok güzel ama sonrasında hep aynı görevleri verip duruyor. Tekrar ediyor oyun kendini. Serinin hepsini oynamadım, Revelations ve 3'ü biraz oynayıp kapattım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı