AC Origins vs AC Odyssey

Odyssey her anlamda daha üstün bir oyun. Origins'in tek üstün yanı piramitlerin o atmosferini yaşatması onu da meraklısı değilsen ilgin yoksa umursamazsın. Odssey Atlantis DLC'sini mutlaka al derim.

O kralın incelemelerini izle. Cidden oyun zevki olan bir adam.
O kralın videolarını izleyen oyundan soğuyor. Sağolsun Mordor'u zevkle oynarken onun incelemesini izlediğim an oyundan gram zevk alamamaya başladım. Hani kapatamıyorsunda o yuvarlak kilolu surat ile hipnotize ediyor seni. Yine de hiçbir şey beni LOTR evreninden soğutamaz o ayrı. Mesela Enis Kirazoğlu gibi incelemesini düzgün yapsa eyvallah da çok tribe giriyor.

Odyssey'i oynayıp bitirmiştim geçen Aralık ayında. Soğuk Aralık günlerimi ısıtmıştı bir-iki hafta boyunca. :) Origins'i denedim geçenlerde. Oyunun atmosferi sıcak, e Ankara'da sıcak. Sildim gitti.

Şaka bir yana, Origins'i pek sevemedim ben.

Net Odyssey derim ben. Origins işkence gibi gelmişti. Leş gibi, birbirinin aynısı yan görevleri yapmaya zorluyor adamı. Yoksa seviyen ana görev için düşük kalıyor, elindeki bıçak şaka bıçağına dönüşüyor.

Odyssey'i oynamadım ama izlediğim birkaç oynanış videosunda yine benzer durumun olduğunu fark ettim, level sistemine göre düşman silahlarının verdiği damageler vs kendininkinden düşük kaldığı zaman Origins'teki senaryonun aynısıyla karşılaşıldığını gördüm. Yine de tam olarak bilemeyeceğim, Odyssey'de karakter gelişimi zımbırtısı vardı, belki bu durumu kompanse edebiliyor mudur? Orası meçhul.

Odyssey'i oynamadım ama izlediğim birkaç oynanış videosunda yine benzer durumun olduğunu fark ettim, level sistemine göre düşman silahlarının verdiği damageler vs kendininkinden düşük kaldığı zaman Origins'teki senaryonun aynısıyla karşılaşıldığını gördüm. Yine de tam olarak bilemeyeceğim, Odyssey'de karakter gelişimi zımbırtısı vardı, belki bu durumu kompanse edebiliyor mudur? Orası meçhul.
O olay Odyssey'de hiç rahatsız etmedi inan bana. Origins'deki çöp yan görevleri yapmakla Odyssey'deki Witcher'dan özenilmiş hikaye sunumuna sahip görevler bir değil. Odyssey'de yan görev yapmaktan keyif alıyorsun.

O olay Odyssey'de hiç rahatsız etmedi inan bana. Origins'deki çöp yan görevleri yapmakla Odyssey'deki Witcher'dan özenilmiş hikaye sunumuna sahip görevler bir değil. Odyssey'de yan görev yapmaktan keyif alıyorsun.

Side questlerin çeşitli ve birbirini takip eden sıkıcı bir yapıya bürünmediğine sevindim. Keşke şu işlemciyle ekran kartını bir yenileyebilsek de tadını çıkarta çıkarta oynasak. Neyse oyun kaçmıyor, umarım o gün geldiğinde gerçek bir Odyssey deneyimi elde etmiş olurum 🙂.

Side questlerin çeşitli ve birbirini takip eden sıkıcı bir yapıya bürünmediğine sevindim. Keşke şu işlemciyle ekran kartını bir yenileyebilsek de tadını çıkarta çıkarta oynasak. Neyse oyun kaçmıyor, umarım o gün geldiğinde gerçek bir Odyssey deneyimi elde etmiş olurum 🙂.

Hocam zaten Epic Games varken bir gün bu oyunlar elbet ücretsiz olacaklardır. Gerçi Unity'i de Notre Dame Katedrali yandığı için hediye etmişlerdi. Birkaç tane yalandan kundaklama yaparsak Origins ve Odyssey için kapı aralanmış olur 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı