Oyun AC oyunlarını ucuza almak için son şans

Yazılan bütün yorumları okudum ve kendi yorumumu da katayım istedim. AC oyunlarının hepsinin temaları farklı olabilir evet ama arka plandaki hikaye bağlantılıdır. Yani arka plandaki hikaye birinci oyundan sonuncu oyuna kadar bağlantılıdır. Arada bazı oyunlarda hikaye bağlantısız gibi gözükebilir (AC: Liberation gibi), o da oyunun içindeki ufak notları gözden kaçırmaktan kaynaklanmaktadır. Oyun önerisi olarak da AC1'i videosunu seyredin oynamayın, mekanikleri çok eski kafayı yersiniz. Seriye AC2 ile başlanabilir, eskidir ama oynanışı kötü değildir. Hatta oynanışı bence çok keyifli daha geçenlerde tekrar başladım. Sonrasında Brotherhood (Odyssey'den sonraki 2. favorimdir) ve Revelations kesinlikle oynanmalı çünkü Ezio serisi arka plandaki hikaye için büyük önem arz ediyor. Sonra tabi ki AC3 ardından AC: Liberation (AC^: Remastered içinde mevcuttur) geliyor. AC: Liberation oyunlardaki ilk kadın suikastçi olmasından dolayı da oldukça ilgi çekicidir. Sonrasında AC: Black Flag, her ne kadar AC3'ün öncesinde geçiyor ve suikastçıyı anlatmıyor olsa da asıl hikaye için önemli anekdotlar barındırıyor. Sonrasında Black Flag dlc'si Freedom Cry oynanabilir ama şart değil. Daha çok korsan teması istiyorsanız güzel bir oyundur. Hemen ardından AC: Rogue geliyor ki bu oyunda kesinlikle oynanmalı çünkü Black Flag, AC3 ve Unity'deki boşlukları doldurup 3 oyunu birbirine bağlıyor. Sonrasında gelen Unity aşırı kötü oyun mekanikleri ve göz bozan map düzenine rağmen kötü oyun değildir. Özellikle ihtilal zamanı Fransa'yı çok iyi yansıtmışlar. Seride ilk defa Unity ile co-op oynanış getirilmiştir. Ama oyunun başarısızlığından mıdır nedir sonraki oyunlara co-op eklenmemiştir. Sonrasında gelen Syndicate hiç yabana atılacak bir oyun değildir. Bütün şansızlığı Unity'den sonra çıkmasıdır. Unity'nin seride yaratmış olduğu olumsuz havadan maalesef ki etkilenmiştir. Yoksa hikayesi, oynanışı, mekaniklerdeki yeniliklerle dört dörtlük bir oyundur. Syndicate öncesinde ve sonrasında çıkan Chronicles oyunları China, India ve Russia oyunları ana hikayeye katkı sağlamasa 3 büyük suikastçiyi tanıtması açısından önemlidir. Bu oyunlardan sonra seri AC: Origins ile RPG türüne döndürülmüştür. Bir geçiş oyunu olduğundan eksiklikleri olsa da iyi oyundur. Ardından serinin efsane oyunu Odyssey gelir. Bence kesinlikle DLC'leri ile oynanmalıdır. Çünkü DLC'leri ana hikaye ile bu kadar güzel bağlantılı başka bir AC oyunu yoktur. Gold paket alındığında içinde AC3 Remastered (tabi haliyle AC: Liberation da) hediye gelir. Ben Kassandra ile oynamıştım. Oyun da aslında kadın karakter için tasarlanmıştır. Ancak önceki oyun için de kadın karakter tasarlanmış, geliştirme ekibin başındaki şahsın cinsiyetçi tavırları yüzünden erkek karaktere döndürülmüş, sonrasında bu ortaya çıkınca gelen tepkiler yüzünden Odyssey hem erkek hem kadın karakter seçilebilir hale getirilmiştir. Sonrasında gelen AC: Valhalla tabi ki Odyssey'in şanının altında ezilmiştir. Kötü oyun değildir ancak DLC'leri ile bitirmeye kalkarsanız gereksiz uzun bir oyundur. Bakalım Mirage hikayede nasıl bir yere sahip olacak.

Merak edenler için kronolojik sıralamayı da paylaşayım. (Bunu internetten buldum)

Assassin’s Creed Odyssey (M.Ö 431, Antik Yunan)
Assassin’s Creed Origins (M.Ö 49-43, Antik Mısır)
Assassin’s Creed Vallhala (873, İngiltere ve İskandinavya)
Assassin’s Creed (1191, Haçı Severleri, Orta Doğu)
Assassin’s Creed II (1459, Floransa, Rönesans Dönemi)
Assassin’s Creed Brotherhood (1500-1507, Roma, Rönesans Dönemi)
Assassin’s Creed Revelations (1511, İstanbul ve Kapadokya, Osmanlı Dönemi)
Assassin’s Creed Chronicles: China (1526, Çin, Ming Hanedanı'nın çöküşü)
Assassin’s Creed IV: Black Flag (1712-1722, Karayip Adaları, Korsan hükümdarlığı
Assassin’s Creed Rogue (1752-1763, Yedi Yıl Savaşları)
Assassin’s Creed III (1760-1783, Amerikan Devrimi)
Assassin’s Creed III: Liberation (1754-1763, Fransız-Kızılderili Savaşı)
Assassin’s Creed Unity (1789-1799, Fransız Devrimi)
Assassin’s Creed Chronicles: India (1841, Dogra-Tibet Savaşı, Hindistan)
Assassin’s Creed Syndicate (1862, Londra, Sanayi Devrimi)
Assassin’s Creed Chronicles: Russia (1918, Rusya, Ekim Devrimi)
Ac directors cut hangi oyun oluyor?

Oyunu satın alalı 2 saat oluyor. Aktive et dediğimde ubisoft hesabımı açmamı istiyor. Açıp devam et dediğimde sekme kapanıyor. Ama oyun ubisoft connectte gözükmüyor. 2 saattir sürekli deniyorum bir gelişme yok. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Güncelleme: reklam engelleyici açıkken veya çerezlere izin verilmediğinde aktivasyon linki sürekli döngüye girip aktive etmiyor. Farklı tarayıcı ile sorunu halletmiş oldum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-02-21-18-56-01-676_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_2023-02-21-18-56-01-676_org.mozilla.firefox.jpg
    52,5 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Oyunu satın alalı 2 saat oluyor. Aktive et dediğimde ubisoft hesabımı açmamı istiyor. Açıp devam et dediğimde sekme kapanıyor. Ama oyun ubisoft connectte gözükmüyor. 2 saattir sürekli deniyorum bir gelişme yok. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?
Bilgisayar dan ubi launcher indir. Orda gözüküyor. Mobil de ve tarayica da gözükmüyorlar nedense.

Ac directors cut hangi oyun oluyor?

İlk oyun oluyor.

Soru işaretine tıklayınız. Olmadı desteğe yazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı