Access Point mi alınmalı, Router mı?

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Yan binadaki fiber internetli bir modemden, kablo ile kendi daireme internet çekeceğim de. Bunun için access point mi almam daha doğru olur yoksa router mi? Ordan bizim daireye CAT6 kablosu geliyor zaten, çekmiştim. Tek ihtiyaç şu an uygun aleti almakta.

Kablo varsa router daha iyi olur bence.

Kablo hazır hocam, takıp kullanacağım direkt. Access Point ve routerin farkı nedir? Bir de ikisiylede kablolu ve kablosuz bağlantı kurabiliyoruz değil mi? Mesela hem LAN kablosu ile PC'ye, hem de Wi-Fi olarak telefonda falan vs?

Son düzenleyen: Moderatör:
@nickimyokbenim
Hangi modelleri düşünüyorsunuz?
Model söylerseniz iyi olur. Modele göre değişebiliyor.
Access Point komşudan aldığınız internetin kapsana alanını arttırmaya yarar ama router modem gibidir. Ayrıca modem özellikli router alirsaniz ileride modem olarak kullanabilirsiniz.

Access point almalısınız. Routera ekstradan para vermek yerine var olan interneti paylaşacağınız bir access point daha makul. Yalnız dikkat edin internet paylaşımı yasal değil. Eğer ki Telekom ekipleri fark ederse başınız agirabilir..

@nickimyokbenim
Hangi modelleri düşünüyorsunuz?
Model söylerseniz iyi olur. Modele göre değişebiliyor.
Access Point komşudan aldığınız internetin kapsana alanını arttırmaya yarar ama router modem gibidir. Ayrıca modem özellikli router alirsaniz ileride modem olarak kullanabilirsiniz.

Daha evvel TP-Link kullanmıştım uzun süre, memnundum açıkçası. 300-400 lira bandını geçmeyecek herhangi bir marka tavsiyesi alabilirim.

Access Point almalısınız. Routera ekstradan para vermek yerine var olan interneti paylaşacağınız bir Access Point daha makul. Yalnız dikkat edin internet paylaşımı yasal değil. Eğer ki Telekom ekipleri fark ederse başınız agirabilir.

Access Point'te, router gibi modem gelen kabloyu takıp çalıştırılan bir cihaz mı? Yoksa Wi-Fi güçlendirici gibi bir şey mi sadece? Çünkü LAN bağlantısı olarak da kullanabilirim alacağım cihazı ileride.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı