Acer 5750G HyperX 3K SSD'yi Okumuyor

coney60

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,

Buğün dizüstü bilgisayarım olan, Acer 5750G harddiski yavaş geldi, bende bir ssd alayım dedim ve HyperX 3K SSD 120 GB 2.5 SATA Rev. 3.0 satın aldım, takdım ama okumadı neden olabilir?

Sata laptop acaba 3.0 Falan değişmektemi girişleri uyuyor napmam gerek?

İlk olarak cihaza bir BIOS güncellemesi yap. BIOS güncellemesi sonrası da okumazsa SSD'nin arkasındaki Jumper kısmını bir kontrol et. Jumper ile daha eski SATA için uyumlu hale gelebilir. Ayrıca SSD'ye FW güncellemesi yapman gerekebilir.

Teşekkürler, recep hocamda ben firmware güncellemesi yapmayı bilmiyorum, sitedede aradım şimdi bulamadım herhangi bir kaynak klavuz varmıdır. Masaüstü bilgisayarım ssd'yi görüyor bios'dan asus P9x79 Anakartım var laptop görmüyor bios sürümümde güncel laptopda, şuan ama firmwareden kaynaklanıyor olabilir nasıl yapıcaz bir yardımcı olursanız .

Sorun çözülmüştür. Teşekkürler Masaüstü bilgisayarımdaki harddiski çıkartıp ssd'yi takdım windows'u kurdum, sonra çıkartım laptoba takdım çalıştı :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı