Acer anakart arızası nasıl anlaşılır?

mühendis52

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Acer Nitro serisi Gaming laptop kullanıyorum. Isınma sorunundan ve LoL'de şampiyon yükleme ekranında Alt Tab attığımda ekranda anlık pikselleşme oluyordu ama başka hiçbir oyunda böyle bir şey olmadı. Bu nedenlerden dolayı teknik servise gönderdiğimde anakart sıvı teması ve kullanıcı tarafından takılan HDD arızalı olduğu söylendi. Ben laptopu geçen sene mayıs ayında Hepsiburada'nın satmış olduğu laptopu aldım ve tarafımdan hiçbir şekilde kapak açılıp ekstra bileşen eklenmedi. Isınma sorunundan dolayı gönderip bu durumla karşılaşmak beni şaşırttı. Anakartı bırakın laptopun ekranına bile hiçbir şekilde sıvı teması olmadı. Tüketici hakları kısmına da konu açmıştım fakat buraya açmamın sebebi bu bahsettiğim arızaların gerçek olma ihtimali var mı diye sormak istedim. Servise yollamadan önce sorunsuz şekilde cihazla oyun oynayabiliyor veya internette gezinebiliyordum. Tamir için 8 bin TL istendi, geri yollanmasını istedim. Anakart arızası olup olmadığını nasıl anlarım ve kullanıcı tarafından eklenen HDD dediler ama öyle bir durum yok ne yapmam lazım?

Merhaba, Acer Nitro serisi Gaming laptop kullanıyorum. Isınma sorunundan ve LoL'de şampiyon yükleme ekranında Alt Tab attığımda ekranda anlık pikselleşme oluyordu ama başka hiçbir oyunda böyle bir şey olmadı. Bu nedenlerden dolayı teknik servise gönderdiğimde anakart sıvı teması ve kullanıcı tarafından takılan HDD arızalı olduğu söylendi. Ben laptopu geçen sene mayıs ayında Hepsiburada'nın satmış olduğu laptopu aldım ve tarafımdan hiçbir şekilde kapak açılıp ekstra bileşen eklenmedi. Isınma sorunundan dolayı gönderip bu durumla karşılaşmak beni şaşırttı. Anakartı bırakın laptopun ekranına bile hiçbir şekilde sıvı teması olmadı. Tüketici hakları kısmına da konu açmıştım fakat buraya açmamın sebebi bu bahsettiğim arızaların gerçek olma ihtimali var mı diye sormak istedim. Servise yollamadan önce sorunsuz şekilde cihazla oyun oynayabiliyor veya internette gezinebiliyordum. Tamir için 8 bin TL istendi, geri yollanmasını istedim. Anakart arızası olup olmadığını nasıl anlarım ve kullanıcı tarafından eklenen HDD dediler ama öyle bir durum yok ne yapmam lazım?

Bilgisayarın açılışında 1 uzun 1 kısa bip sesi geliyorsa anlayabilirsiniz.

Hocam diğer sorunlarınız hakkında konu açabilirsiniz. Konu dışı oluyor çünkü.
Anakart arızası nasıl anlaşılır sorunuzu cevapladığımı düşünüyosanız baştaki mesajımı çözüm işaretleyin ki diğer insanlarda yardım alsın. İyi günler.
Birsürü belirtisi var ben henüz çözümlendiğini sanmıyorum.Teknik destek kısmına açtım benim sorduğum anakart arızası nasıl anlaşılır ya da teknik servisin dedikleri doğruysa yaptırmazsam ne gibi sorun olur?

Bir sürü belirtisi var ben henüz çözümlendiğini sanmıyorum. Teknik destek kısmına açtım benim sorduğum anakart arızası nasıl anlaşılır ya da teknik servisin dedikleri doğruysa yaptırmazsam ne gibi sorun olur?

Anakart arızası dediğim gibi 1 uzun 1 kısa bip sesi ile anlaşılır. Servisin dedikleri doğruysa anakart olmadan bilgisayar çalışmaz. Aklınızda başka ne kadar soru varsa sorabilirsiniz.

Anakart arızası dediğim gibi 1 uzun 1 kısa bip sesi ile anlaşılır. Servisin dedikleri doğruysa anakart olmadan bilgisayar çalışmaz. Aklınızda başka ne kadar soru varsa sorabilirsiniz.
Sadece dediğiniz sesle mi anlaşılıyor?Dedikleri doğruysa ben nasıl rahat şekilde bilgisayarı kullanıp oyun oynayabiliyorum orasını anlamadım.Ve kullanıcı tarafından takılan hdd arızalı dediler ama ben hiçbir şey takmadım.Konu hakkında bilgilendirebilecek var mı?

Sadece dediğiniz sesle mi anlaşılıyor? Dedikleri doğruysa ben nasıl rahat şekilde bilgisayarı kullanıp oyun oynayabiliyorum orasını anlamadım. Ve kullanıcı tarafından takılan HDD arızalı dediler ama ben hiçbir şey takmadım. Konu hakkında bilgilendirebilecek var mı?

Hocam ürünüzün model numarasını ve imkanınız varsa içinin fotoğrafını atabilir misiniz?

Geri
Yukarı