Çözüldü Acer Aspire 5 bilgisayar mavi ekran verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kusura bakmayın hocam. 10 dakikaya kesin gönderiyorum. Eğer yapabilirsem. İlk defa yapacağım çünkü.
Mavi E.rar buyurun
Hocam attım bakabilirsiniz.
Intel sürücülerinizi kurun.

Ben disk kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorum.

HD Tune ile disklerinize test yapın. "Quick scan" kapalı olacak şekilde bir tarama yapacaksınız. "Eror scan" sekmesinden bad sector kısmından.

Tarama sonucunu bana ekran görüntüsü olarak atın.
Siz @PanzerTR hocamın dediklerini yaptınız mı acaba? Çok merak ediyorum.

Bir USB temin edip Allah aşkına şu RAM testini yapın.
Bir USB bellek almak bu kadar zor değil.

Evet yaptım. Şu aralar zaten mavi ekran almıyorum. Ayda bir oluyor çoğunlukla sürekli veriyor. Hocam bulamıyorum bulsam alacağım.
@Soft Donanım

Son düzenleme:
Evet yaptım. Şu aralar zaten mavi ekran almıyorum. Ayda bir oluyor çoğunlukla sürekli veriyor. Hocam bulamıyorum bulsam alacağım.
@Soft Donanım

İnceliyorum bakalım.
@freakcnsl
Öncelikle ah Microsoft ah şu NT 6.0 altyapısını bir bıraksan hep sorun çıkarıyor... Her neyse.
Windows 11'de 22000.258 sürümünü kullanıyorsunuz eski sürümdesiniz Windows Update üzerinden güncelleyin son sürüm 22000.318.
Sorun RAM kaynaklı gibi görünüyor Memtest ile RAM'leri test etmeniz gerek. Eğer Memtest sonucunda sorun çıkarsa geçmiş olsun garantiye yollamanız gerek.
Çok bir işe yaramasa da CMD'yi yönetici olarak açığ sfc /SCANNOW komutunu yazıp enterlayın.

Son düzenleme:
İnceliyorum bakalım.
@freakcnsl
Öncelikle ah Microsoft ah şu NT 6.0 altyapısını bir bıraksan hep sorun çıkarıyor... Her neyse.
Windows 11'de 22000.258 sürümünü kullanıyorsunuz eski sürümdesiniz Windows Update üzerinden güncelleyin son sürüm 22000.318.
Sorun RAM kaynaklı gibi görünüyor Memtest ile RAM'leri test etmeniz gerek. Eğer Memtest sonucunda sorun çıkarsa geçmiş olsun garantiye yollamanız gerek.
Çok bir işe yaramasa da CMD'yi yönetici olarak açığ sfc /SCANNOW komutunu yazıp enterlayın.

Evet hocam kaç gündür Windows Update'ten güncelleme geliyor yapmıyorum. USB yok bulursam alacağım. Sfc/ scannow yaptım hata verdi neden bilmiyorum. Çok teşekkür ederim. Hocam acaba NT 6.0 nedir? Birçok yerde gördüm. Hocam ben pek Memtest gibi şeyleri beceremiyorum. Umarım yapabilirim.

Hocam acaba NT 6.0 nedir? Birçok yerde gördüm.

Daha önce açtığım konuyu baştan sona okuyun anlayacaksınız. :)

Daha önce açtığım konuyu baştan sona okuyun anlayacaksınız. :)

Hocam okudum. Cidden Microsoft'un yaptığı ayıp yani. Eski bir işletim sisteminin altyapısını kullanmak cidden saçma.

Hocam okudum. Cidden Microsoft'un yaptığı ayıp yani. Eski bir işletim sisteminin altyapısını kullanmak cidden saçma.

Aslında saçma değil. Neden mi? Çünkü Microsoft maalesef ki PC dünyasında "tekel" firma. PC'lerde (illegal yolları boş verin) doğru düzgün sadece Windows çalışmakta. Mac desen çalışmıyor. Linux desen çalışıyor ama ne Windows gibi sürücü, özellik desteği, ne program desteği. Kısaca adamlar tekel olduğu için enayi mi sıfırdan kod yazsınlar? Uğraşmıyorlar çünkü biliyorlar ki şu anda Windows'un rakibi yok ve tüm PC sahipleri Windows kullanmak ister istemez zorunda. :)

Aslında saçma değil. Neden mi? Çünkü Microsoft maalesef ki PC dünyasında "tekel" firma. PC'lerde (illegal yolları boş verin) doğru düzgün sadece Windows çalışmakta. Mac desen çalışmıyor. Linux desen çalışıyor ama ne Windows gibi sürücü, özellik desteği, ne program desteği. Kısaca adamlar tekel olduğu için enayi mi sıfırdan kod yazsınlar? Uğraşmıyorlar çünkü biliyorlar ki şu anda Windows'un rakibi yok. :)

Hocam çok açıklacıyı konuşuyorsunuz teşekkür ederim. Benim şu an bilgisayarımda ki sorun RAM'den mi peki?

Benim şu an bilgisayarımda ki sorun RAM'den mi peki?

Mavi ekran hatasına göre RAM'den kaynaklanıyor gibi görünmekte. Ancak her ne kadar mavi ekran hatalarında RAM yazsada tecrübelerime göre sorun Windows'dan, (örnek veriyorum) işlemciden veya anakarttan bile çıkabilmekte. En basit çözüm format deneyebilirsiniz ama tavsiyem her şeyden önce Memtest yapın sonuca göre hareket edin Memtest'te bir sorun çıkarsa zaten sorun RAM'dir. Ama çıkmassa Windows olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı