Acer Aspire 5742 sistemde FPS düşmeleri

SHROZEN

Decapat
Daha fazla  
Çok fazla FPS düşmesi yiyorum üstelik Zula gibi düşük sistemli bir oyun oynarken. Bilgisayarımın markası: Acer Aspire 5742.
RAM 4 GB 1066 MHz.
İşlemci: Intel Pentium P6200.
320 GB 5400 RPM.
Windows 8 10 gün önce format attırdım.
Daha önce hiç bakım yapılmadı sadece elektrik süpürgesi ile fanların içini çekiyorum bir de altında soğutucu bir fan var 20 TL'lik.
Sizce termal macun değişip bakım mı yaptırsam? 100 TL var şu anlık elimde ama sizin önerilerinizde beklerim.
Not: PC 8 yıllık.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 yıllık bilgisayarın maximum performansı odur zaten bakımını yaparsan performansı 1 tıkta olsa arttırırsın RAM takviyesi yapabilirsin istiyorsan
SSD kullanmıyorsan SSD alabilirsin Windows performansını arttırır ama oyun performansını arttırmaz
RAM takviyesi 5-10 FPS arttırabilir

Ekran kartı onboard ise gayet normal.
8 yıllık bilgisayarın maximum performansı odur zaten bakımını yaparsan performansı 1 tıkta olsa arttırırsın RAM takviyesi yapabilirsin istiyorsan
SSD kullanmıyorsan SSD alabilirsin Windows performansını arttırır ama oyun performansını arttırmaz
Hocamın dediğini yapabilirsin.

Bilgisayarın içindeki donanım 11 senelik. Isınma problemi var ise termal macun bir miktar yardımcı olacaktır ama 60 üzerine çıkmayı veya dropların tamamen gitmesini beklemeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarın içindeki donanım 11 senelik. Isınma problemi var ise termal macun bir miktar yardımcı olacaktır ama 60 üzerine çıkmayı veya dropların tamamen gitmesini beklemeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çok teşekkürler
teşekkür ederim
Sıcaklıkları görmek için lütfen MSI Afterburner indirin bakalım.
bilgisayarımın msı ile bi alakası yok sıkıntı çıkmasın

Yeni konular

Geri
Yukarı